Osmáci a vánoční program

Každý rok poslední den školy před vánočními svátky připravují osmáci pro žáky z 2. stupně zábavný program se soutěžemi Bavíme se navzájem. Žáci z 1. stupně se věnují společným aktivitám ve svých třídách. Letos proběhlo vše trochu jinak.

My, žáci z 8. tříd, jsme si řekli, že by bylo hezké, kdybychom se sešli všichni a společně se naladili na sváteční atmosféru. S paní učitelkou Moravcovou jsme natrénovali písničku Vánoční od Tery Blitzen a ještě několik klasických koled, aby si s námi mohli zazpívat i ostatní. V pátek ráno se tedy celá škola snažila vtěsnat do prostoru u pingpongových stolů. Po proslovu paní ředitelky zakončeném přáním pohodových svátků, jsme si za doprovodu kláves zapěli. Sladkou tečkou pro každou třídu byly perníčky, které napekla děvčata z osmých tříd.
Po společné části si už každá třída sama rozhodla, čemu by chtěla zbylý čas věnovat. Někde žáci sledovali filmy s vánoční tématikou, nebo se věnovali společenským hrám. My jsme si třeba nadělovali dárky, bavili se u deskových her a uspořádali si zápas ve florbalu.
Moc jsme si tento den užili a příjemně vánočně se naladili na prázdniny a příští rok bychom si akci rádi zopakovali.

Tereza Plívová, Denisa Smejkalová, Eliška Halbrštátová, 8. A