Úpravy ve školní jídelně

   O letošních podzimních prázdninách proběhly práce na odhlučnění jídelny. Instalovaly se zde protihlukové panely, které mají za úkol zlepšit akustiku prostoru.

   O této změně se uvažovalo už čtyři roky, ale až nyní se tento plán podařilo uskutečnit. Vše se mohlo zrealizovat díky finančnímu příspěvku od města Letohrad ve výši necelých 200.000,- Kč. Firma Akusting spol. s.r.o. připevnila protihlukové panely na strop a část stěn. Bílé tenké desky ve tvaru čtverce mají zabránit hromadění hluku.

   Trávení času v jídelně do této doby bylo poměrně nepříjemné, protože každý si chtěl u čekání na oběd či při jídle popovídat, často jsme se spíše překřikovali. A ani našim kuchařkám se v takovém prostředí dobře nepracovalo. Ze směsice hlasů a zvuků nádobí leckterého mohla rozbolet hlava. Nyní už nás tento problém netrápí. V nově odhlučněné jídelně nás prvních pár dnů překvapoval pocit zalehlých uší jako v letadle, naštěstí po několika dnech odezněl.

Na fungování nového panelového kabátu jsme zeptali pracovníků v kuchyni, ale také spolužáků, kteří sem na oběd chodí. Všichni shodně ohodnotili provedené změny kladně. Kuchařky se mohou těšit do práce v novém, tichém prostředí stejně jako my, strávníci oceníme zútulnění prostoru.

Jsme rádi, že se projekt podařilo realizovat. Vnímáme jeho prospěšnost pro zvelebení prostředí školy.

 

Matylda Tomková, Anna Kalousková, Tomáš Šťovíček, Natálie Vacková, Michael Motyčka, 8. A.