Anglické divadlo

Dne 9. října navštívili žáci naší školy tři představení mezinárodní divadelní společnosti The Bear Educational Theatre, která se věnuje zábavné výuce angličtiny na školách po celé České republice.

Představení byla přizpůsobena věku dětí tématem i úrovní angličtiny. Herci zapojili děti do děje a všichni zúčastnění se stali aktivními aktéry příběhů. Aniž jsme to tušili, máme mezi žáky velmi talentované herce, kteří se ctí zhostili rolí tajných agentů či číšníka.

Představení byla opravdu různorodá. Třeťáci a čtvrťáci společně zachraňovali Jackie před zlým obrem. Nakonec vše dobře dopadlo a z obra se stal přátelský dobrák. Páťáci a šesťáci spolu s tajnými agenty pátrali pomocí gramatických pravidel po mimozemšťanech. K našemu velkému překvapení byli dva z mimozemšťanů již několik let žáky naší školy. Po jejich odhalení odletěli se svými přáteli na svou domovskou planetu. Osmáci a deváťáci řešili zapeklitý případ inspirovaný Aghatou Christie. V kabaretu došlo k vraždě tanečnice a bylo na dětech, aby usvědčily pachatele. Naštěstí byl vrah úspěšně dopaden.

Angličtina pro tento den nebyla vyučovacím předmětem, ale stala se příležitostí pro komunikaci s rodilými mluvčími a prostředkem pro pobavení se se spolužáky.

Rádi bychom poděkovali ZUŠ Alfonse Muchy, která nám k uspořádání představení ochotně nabídla prostory svého koncertního sálku, který byl velmi důstojným a příjemným místem pro tuto akci.

                                                           Mgr. Alena Boháčová, Matylda Tomková 8. A