#FollowMe

3. dubna se deváté a osmé třídy viděli v Orlovně 50 minutový film #FollowMe. Je to jeden z mnoha dokumentárních filmů z festivalu Jeden svět, který má za účel poukázat na problémy dnešního světa. Za uskutečnění a organizování děkujeme paní učitelce Veronice Koubové.

Tematicky se zaměřoval na sociální sítě, reklamy a hlavně na aplikaci Instagram. Filmem nás provázel nizozemský reportér Nicolas Veul. Snažil se najít způsoby, jak za nejkratší dobu nabrat co nejvíce sledujících. Postupem času Nicolas nachází metody založené na podvádění a porušování pravidel. Zatímco lidé sbírají followery tak, že lajkují a sdílejí fotky jiných, druzí se snaží obelhat systém a za docela malé peníze si kupují tisíce falešných sledujících. Sám Instagram se s tím bohužel nesnaží nic udělat, a tak dál vznikají falešné účty a roboti tvoří další followery. Čemu tedy v dnešní době můžeme věřit?
Myslím, že program byl vybraný velmi dobře, protože dnes sociální sítě, jako je Instagram, používá takřka každý ve věkové kategorii základních škol, a proto je dobré poukázat na to, abychom na těchto stránkách byli opatrnější a nevěřili všemu, co vidíme.

Tomáš Schön (8. A)