Návštěva úspěšné spisovatelky Jitky Vítové

V pátek 1. března navštívila 1. 2. a 3. třídu spisovatelka Jitka Vítová, která píše knihy pro děti z 1. stupně.

Při besedě své zajímavé knihy představuje. Při tom zadává různé úkoly. Ptá se například na množství znaků v jednom odstavci nebo na jestli pavouci patří mezi hmyz. Pokud někdo odpoví správně, dostane odměnu v podobě omalovánky brouka. Paní Vítová také vypráví o tom, jak vůbec knihy vznikají, co se při tom děje a kolik lidí je potřeba k výrobě jedné knihy. Takže to není pouze o představování knih, ale je to i velice poučné jak ze stránky grafické, tak i z biologické.
Její knihy se zaměřují hlavně na hmyz a pavoukovce. Proč, říkáte si. Protože chce, aby se děti přestaly brouků, pavouků a podobných živočichů bát. Ale nejsou to žádné naučné knihy, mají zábavný příběh doplněný spoustou obrázků.
Ne všechny její knihy jsou o hmyzu. Také napsala různé záhadné příběhy, které si děti z 3. třídy velice oblíbily a ihned si je objednaly. I když paní Vítová myslela, že to jsou určeny spíše pro 5. třídu.
Myslím, že to je velice jedinečná akce, protože žáci potkají opravdovou spisovatelku. A také zjistí, jak vůbec kniha vzniká.
Jsem rád, že jsem se mohl této besedy zúčastnit a mohl jsem se něco přiučit o tom, co se děje s knihou od samého začátku až do oficiálního vydání.

Filip Rybka (8. A)