Listování, představení, které stojí za to vidět

Čas od času Letohrad navštíví program jménem Listování. Tento rok nás vystoupení potkalo 20. února s knížkou Jak být klukem a Jak být holkou. Jednotlivé úryvky z textu jsou i zahrány, abychom si děj dokázali lépe představit.

Tentokrát vystoupení zahráli pan Lukáš Hejlík a paní Věra Hollá. Pro 1. stupeň si dvojice připravila knihu s názvem Šmodrcha, která vypráví příběh malého kluka a jeho mluvícího kocoura.
Herci mají za úkol pobavit publikum a seznámit ho co nejvíce s knížkou. Podle hlasitého smíchu, rozléhajícího se po Kulturním domě, lze usoudit, že úkol byl splněn. Nutno dodat, že i učitelům se představení líbilo. Myslím si, že některým mým spolužákům knížka poradila nebo poskytla nové informace.
Také bych ráda zmínila, že pan Hejlík Listování založil a jezdí s ním po celé republice už od roku 2003. Těšíme se, až se u nás někdy zase zastaví.

Karina Luxová (8. A)