Krajské kolo Olympijského víceboje

V úterý 22. května se v Moravské Třebové uskutečnilo krajské kolo Olympijského víceboje.

Naši školu reprezentovali Nikča Marková (7. A) a Martin Dvořák (8. B), kteří se do krajského kola nominovali tím, že svými parádními výkony posbírali nejvíce bodů na okresním kole této soutěže.

Tentokrát děti soupeřily v šesti disciplínách – hod míčkem, běh na 60 m, skok daleký, sedy-lehy, shyby na šikmé desce a běh na 1000m.

Na první disciplíny nastupovala Nikča a Martin svěže, postupně však byla na jejich tvářích vidět únava, kterou ještě umocňovalo velmi teplé počasí. Oba naši svěřenci však bojovali jako lvi až do konce a v závěrečné disciplíně (běhu na 1000m) svoje celodenní snažení vystupňovali a obsadili ve svém běhu přední příčky.

Ve velmi nabité konkurenci vybojovala Nikča Marková v celkovém součtu všech bodů 13. místo a Martin Dvořák skončil pátý. Oběma mladým sportovcům gratuluji a přeji hodně sil do letního přípravného období.

                                                                                                                                                             Martina Vévodová

 

víceboj1