Přespolní běh

Dne 21. 5. vyrazili vybraní žáci z druhého stupně vlakem na přespolní běh Jana Ámose Komenského do Brandýsa nad Orlicí.

Během slunečného a horkého dopoledne jsme se v jednotlivých věkových kategoriích předháněli na tratích od 800m do 1600m.

My, osmáci jsme se osobně utkali s nejstaršími závodníky, kterým bylo 16 let. Nejmladším dětem bylo okolo 9 let. Proběhli jsme se třemi různými terény - po asfaltu, polní cestě a náročné kamenité lesní cestě. Žádný cenný kov jsme sice neukořistili, neboť jsme čelili silné konkurenci, přesto jsme si to moc užili. Naše snaha překonat své dosavadní výsledky byla opravdu velká. Těšíme se na příští rok, na který budeme více trénovat, abychom mohli znovu pokořit vlastní rekordy.

                                                                          Rosálie Třetinová a Kateřina Sýkorová z 8. B

 

přespolák1