Školní exkurze do Terezína a obce Lidice

Dne 10. 4. 2018 se vydaly třídy 9. A a 9. B na exkurzi do Terezína a obce Lidice, kde se dozvěděly, jaký život žili tehdejší lidé a jak tam všechno dříve probíhalo. A právě na to se zeptáme jednoho z účastníka výletu, a to Leony Kylarové z 9. A., která se na exkurzi těšila. I přestože ji dějepis moc nebaví, tato akce ji zaujala.

Mohla bys nám shrnout, jak celá exkurze probíhala?

Ano, velmi ráda se s Vámi podělím o své zážitky. Sraz byl v 5:15 u naší školy, o půl desáté jsme dorazili do Terezína a šli na prohlídku Malé pevnosti, poté jsme jeli do Velké pevnosti a krematoria. Dále nás čekaly Lidice, kde jsme šli do muzea a také navštívili bývalé město Lidice.

Co se ti na výletě nejvíc líbilo?

Nejvíce jsem si užila cestu, díky mým spolužákům, a prohlídku, která byla zdlouhavá a smutná.

Jakého tématu se exkurze týkala?

Exkurze se týkala druhé světové války a života v  tomto období.

Co tě tam nejvíce zaujalo?

Nejvíce mě zaujal život tehdejších lidí a rozdíly s dnešní dobou.

Jaký máš názor na to, co se dříve dělo?

Připadá mi smutné a nespravedlivé, že se děly takové špatné věci nevinným lidem.

Je něco, co tě překvapilo?

Překvapilo mě chování k dětem a vypálení celé vesnice Lidice.

Kdo ze třídy nebo z učitelů přišel s nápadem jet zrovna na tuto exkurzi?

Na tento nápad přišla paní učitelka Černohousová, za což jí moc děkuji.

Děkujeme Leoně za rozhovor.

                                               Karolína Lehká a Zuzana Babáková 8. B