Výprava do Senátu PČR

Zapojením našeho školního parlamentu do projektu MAP dostalo šest zástupců možnost podívat se do Senátu Parlamentu České republiky a popovídat si se senátorem Petrem Šilarem. Celou akci připravila a finančně zajistila Místní akční skupina Orlicko.

Během dvou dnů se rozhodlo, kdo z parlamenťáků pojede.

Akce byla naplánována na 7. 3., v šest jsme vyrazili autobusem do Prahy vybaveni dobrou náladou a pozorností organizátora, svačinou. Společně s námi cestovali i žáci z dalších do projektu zapojených parlamentů, a to z Jablonného nad Orlicí a z Červené Vody.

Na jedenáctou hodinu jsme měli domluvenou prohlídku Senátu. Jako první nás ale čekalo povídání se senátorem Petrem Šilarem. Bylo to super, probrali jsme mnoho témat a on nám odpověděl na každou otázku. Následovala prohlídka Senátu, která byla hodně zajímavá. Všichni jsme zde byli prvně. Prohlédli jsme si zasedací síň, dozvěděli se něco o historii, jak to zde vypadalo před tím, než se budova stala sídlem Senátu.

Do odjezdu z Prahy zbývalo ještě dost času a každá škola jej využila podle svého. Naše výprava se vydala na prohlídku Neviditelné výstavy. Z té máme asi každý nejsilnější zážitky. Cílem výstavy je přiblížit, jak „vidí“ zrakově postižení. Bylo to naprosto super, orientovat se v úplné tmě. Určitě ji můžeme všichni doporučit.

Ale už nastala třetí hodina, to znamenalo vydat se na cestu domů. Byla to rušná cesta, ale všichni jsme přijeli nadšení.

Chtěli bychom poděkovat organizátorům z MAS Orlicko, že nám tento výlet umožnili.

                                                                                                                                                          Vendula Šulcová a Adam Schless, 8. A

P1130934  P1130931

 

 

 

 

Naposledy změněno čtvrtek, 05 duben 2018 11:48