Podpořili jsme ve vzdělávání indického chlapce

Adopce na dálku na naší škole

Není to poprvé, co se takového projektu naše škola účastní. Dříve jsme finančně zajistili vzdělání afrického chlapce, ale po komplikacích na africké straně, jsme se rozhodli spolupráci ukončit.

Letos jsme se zapojili do Adopce na dálku znovu. Na starost si vše vzal školní parlament. Přes pár počátečních komplikací jsme se rozhodli spolupracovat s Diecézní katolickou charitou v Hradci Králové, která má bohaté zkušenosti s podporou vzdělávání v indických oblastech Bangalore a Belgaum.

Z prvně jmenované oblasti pochází i Prajwal, osmiletý chlapec, který chodí do 3. třídy. Z pravidelného ročního příspěvku se mu uhradí školní pomůcky. Jednou by se rád stal policistou nebo inženýrem. O tom, co ho ve škole baví, jak se mu ve studiu daří, vás budeme informovat. Koneckonců pro Prajwala v březnu teprve školní rok začíná.

                                                                                                                                                 Vendula Šulcová 8. A, Monika Čadová

Naposledy změněno středa, 28 únor 2018 08:52