Zajímavé lednové akce

Chtěli bychom vás seznámit s akcemi, které v lednu proběhly nebo se teprve uskuteční.

           Dne 8. 1. až 12. 1. se pro 8. a 9. třídy konal jazykový lyžařský kurz v Říčkách. Letos bylo opravdu hodně zájemců, ale počet míst byl omezený. Nakonec odjelo 25 účastníků. Každý rok má jazykový kurz nějaké téma. Tentokrát se všichni věnovali vzkazům do budoucnosti. Dopoledne měli žáci angličtinu a odpoledne řádili na sjezdovce. Žáky doprovázely paní učitelky Boháčová, Sýkorová a Kotlářová.

           Ve středu 17. 1. se Magda Hoffmanová a Ester Tipeltová z 9. třídy zúčastní okresního kola dějepisné olympiády v DDM Ústí nad Orlicí. Tematické zaměření   47. ročníku se nazývá: „To byla první republika aneb Československo v letech        1918 - 1938". Soutěžící na prvních třech místech obdrží věcnou odměnu a postoupí do krajského kola. Budeme holkám držet palce, ať jsou na bedně.

             Od 22. do 27. ledna 7. B bude prožívat tradiční lyžařský výcvik taktéž v Říčkách. Na lyžích je bude učit pan učitel Pačínek a paní učitelka Vévodová. Naše třída minulý rok chodila po snídani na lyže a odpoledne na běžky. Rozhodně nás celý lyžák bavil a nejraději bychom jeli znovu. Myslíme si, že sedmáci budou mít stejný názor, až se vrátí.

             A na konec měsíce si přejme krásné vysvědčení.

                                              

                                                           Jan Faltus, Lukáš Rybka, Felix Melichar, 8. A