Společné akce prvňáčků a deváťáků

Chtěli bychom vás informovat o dvou společných akcích s prvňáky v rámci našeho patronátu.

 

Čtení prvňáčkům

V pátek 11. listopadu k nám, na hlavní budovu školy, přišla 1. B z Orlice s paní učitelkou Müllerovou. Obě třídy byly rozděleny do čtyř skupin. Každá skupinka si vybrala libovolnou knihu, ze které následně deváťáci četli příběhy. Mezi vybranými knihami byla například Pipi Dlouhá punčocha, Kvak a Žbluňk nebo Děti z Bullerbynu. Četli jsme si přibližně dvacet minut a poté jsme společně vypracovávali pracovní list, kde jsme měli za úkol napsat informace o knížce a namalovat obrázek související s četbou. Po skončení naší společné hodiny jsme šli vyprovodit děti, které mířily na divadlo Gulliverovy cesty.

čtení s 1. B 3

 

Mikuláš

Mikuláš ve společnosti čertů a andělů zavítal 5. 12. do školy na Orlici. Nejdříve navštívili 1. B, 2. a nakonec 3. B. V každé třídě čerti pozlobili neposlušné děti, ale pak se o slovo přihlásil Mikuláš a všechny děti pochválil za úspěšné vkročení do školního roku. Andílci všem rozdali sladké odměny.

Po ukončení všech mikulášských povinností se celá 9. B v převlecích přesunula zpátky do 1. B. Každý deváťák si našel svého prvňáčka a podle pokynů paní učitelky společně vyráběli papírového andělíčka. Když každá dvojice dokončila svého andělíčka, tak přišlo na řadu společné focení. A pak už jsme se všichni rozloučili a my, deváťáci, vyrazila na zpáteční cestu do školy U Dvora.

A. Krejsová 9. B, M. Šťovíčková, L. Halounková, A. Foglová 9. B
 
Mikuláš v 1. B 1