Krásný hlas a splněné sny

V tomto měsíci jsme si pro vás připravili rozhovor s Veronikou Mertovou, talentovanou zpěvačkou a herečkou, hlavně ale bývalou žákyní ZŠ U Dvora. Momentálně žije a studuje v Praze.

Jak vzpomínáš na roky u nás ve škole?

Moc hezky! Naše základní škola mi dala vše, co měla. Mám odtamtud ty nejdůležitější znalosti, které jsou k životu potřeba, krásné vzpomínky a vtipné příhody a také ty největší přátele.

Příští školní rok maturuješ, začínáš se už připravovat?

Připravuji se už asi dva roky a stále nic. Tudíž se zklamaným obličejem říkám, že bohužel přípravy na maturitu jsou opravdu v začátcích. Mám teď hodně nabitý program, jsem v jednom kole. Těším mě, že stíhám vše, co je nutno ke šťastné přítomnosti, natož budoucnosti.

Chystáš teď v blízké době nějaké nové projekty nebo akce?

Ano, chystám. Hledám vlastní styl písní, tvořím, zpívám. Zrovna nedávno jsem natáčela nový videoklip s Luckou Bílou, také jsem začala pracovat pro firmu, která se zabývá designem interiérů, což jsem si vždy přála. Mou další velkou zálibou je focení, a tím bych vás také chtěla pozvat i na svou výstavu "Frame of mind", kterou pořádám a připravuji společně se svou kolegyní Kateřinou Mittelbachovou. Nafotily jsme sérii černobílých portrétů, zaměřených na emoce, pocity a odlišnosti lidí. Slavností zahájení a křest se bude konat 9. 12. 2017 od 18 hodin v Praze-Holešovicích v podniku Phill's Corner. Můžete se těšit na mnoho známých umělců. Více informací najdete na mých sociálních sítích, jako je Facebook a Instagram.

Momentálně žiješ převážně v Praze, jak to ale vidíš do budoucna? Chtěla bys zůstat v Praze, nebo by ses chtěla vrátit?

Mám mnoho představ. Teď určitě chci žít v Praze kvůli studiu a práci a poté možná odcestovat do zahraničí. Jednou jsem však v Letohradu vyrostla a vždy se tam budu ráda vracet. Miluju to tady a vždy to bude můj domov, ať budu kdekoli. A životní cesta se stále mění, takže rozhodně neříkám, že se sem nikdy nevrátím.

Chtěla bys v této branži (hudební a herecké) zůstat, nebo bys chtěla dělat něco jiného?

Já se věnuji i spoustě dalších věcí, a vím, že vždycky budu. Mám mnoho zálib a koníčků, které mne obohacují zase jinými směry než zpěv a herectví. Mám díky tomu větší rozhled, nové přátele a s každým si mohu popovídat o něčem jiném. To mě na tom nejvíce baví.

Veroniko, my ti děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do budoucna, a ať se všechno vydaří.  

Aneta na konzertě

 

                                          

Emilie Vrbická, Jiří Kalousek, Eliška Vodehnalová, Michaela Zezulková, 8. A

Naposledy změněno čtvrtek, 16 listopad 2017 12:51