Den Země

       Den Země je ovlivněn původními dny Země, které patřily k oslavám jara. Dnes se jedná o ekologicky motivovaný svátek poukazující na dopad lidské činnosti na životní prostředí. Svátek slaví víc jak miliarda lidí dne 22. dubna.

       My jsme Den Země oslavili až 10. května, kvůli dřívější nepřízni počasí to v původním termínu nešlo, v letohradském areálu biatlonu.

     Byli jsme rozděleni do skupinek, které měly své “tahouny” ze starších ročníků a potřebné pomocníky z nižších ročníků. Skupinky obcházely stanoviště, jež měli na starosti učitelé společně s žáky z 8. ročníků. Stanoviště byla zaměřena tematicky, jako například recyklace odpadu, poznávání hub, práce s buzolou… Kdo se zrovna nepohyboval po trati mezi stanovišti, plnil vitráž, která spočívala ve správném zodpovězení otázek.

       Všechny skupiny si nosily kartičky, kam se psaly body. Body se sečetly, vyhlášení vítězové dostali zaslouženou sladkou odměnu.

                                                                                                   Diana Kadžaja, 8. A