Vydařené Běháme pro ZŠ U Dvora

7. 9. 2023 se na Václavském náměstí v Letohradě konala již tradičně akce Běháme pro.... Program započal v 15 hodin, ale samotný běh byl odstartován pět minut po 16. hodině. A pro koho, že se běhalo? Letos putovat výtěžek na naši školu, ZŠ U Dvora.

Nádherné slunečné počasí organizátorům nahrálo do karet. Účast byla rekordní. Sešli se občané Letohradu a blízkého okolí. Běžci, chodci i hendikepovaní si mohli zvolit, jakým způsobem zvolenou trať zdolají. Chůzí, během, klusem. Závodníci měli na výběr z tras v délce dvě stě metrů, pět set metrů, dvou kilometrů, tří kilometrů a pěti kilometrů. Některé úseky vedly parkem, ostatní zasahovaly i do okolních lesů a polí. Ačkoliv bylo velké teplo, všichni účastníci zvládli běh bez úrazu a jiné újmy.

Pojďme si říci, že žáci a učitelé i další zaměstnanci z naší školy byli vidět i slyšet. Protože než jsme vyrazili do terénu, podpořili jsme se refrénem písně od skupiny Mirai „Když nemůžeš, přidej víc…“ A všichni jsme do toho šli naplno, hlasitě podporování fanoušky podél tratí i v cíli.

Po doběhnutí posledního závodníka započala taneční i hudební vystoupení a zájemnici si mohli vyzkoušet i další nabízené atrakce, nebo se občerstvit ve stáncích s jídlem a pitím.

Ale hlavě se začaly sčítat peníze. Konečná částka činila 26.490 korun českých. Vybrané finance budou použity na vybavení pro tělocvik a školní družinu, aby nám žákům zkvalitnily a zpříjemnily výuku a prvostupňovým dětem volný čas po vyučování.

Děkujeme vám všem za účast a peněžní příspěvky. Přejeme si, aby i další ročníky Běháme pro… byly tak úspěšné, jako ten letošní.

                       Viktorie Adamcová, Ondřej Dušek, Nikola Špytok, Benjamín Šulc, 8. A

Naposledy změněno pondělí, 30 říjen 2023 06:37