První školní den

Do školy se zpravidla nespěchá. První školní den to ale bývá jinak. Většina z nás se snaží být ve třídě mezi prvními, aby si zabrala nejlepší místa. Tak to se dělo i letos 4. září.

Už dlouho před začátkem vyučování jsme se potkávali ve škole. S příchodem do třídy jsme se trochu zalekli, protože náš rozvrh nebyl úplně nejlepší. Máme stále více předmětů a končíme zase o něco později než loni. Kupičky sešitů, co na nás každoročně čekají na lavici, se stále zvyšují, a tak nás přepadly obavy, jaké to letos bude. Známky se nám totiž píší do přihlášek na střední školy.

Jakmile jsme usedli do lavic, uvědomili jsme si, jak se naše škola přes prázdniny změnila. Přišli noví učitelé. Seznámili jsme se se školní psycholožkou. Místo učebny hudební výchovy je třída 4. A a novotou zářila i opravená tělocvična. Přibyly nám některé povinné i volitelné předměty, chemie a technické činnosti, informatika, zdravotní minimum, domácnost.

Ale změna, která nás ovlivnila asi nejvíce, se objevila ve školním řádu. Nově nesmíme v budově školy používat telefony, což s sebou samozřejmě nese výhody i nevýhody. Chceme-li spolužákům něco ukázat na mobilu, zavolat rodičům kvůli důležité věci, nebo si vyměnit telefonní čísla, tak to musíme udělat až po vyučování. Na druhou stranu zase nejsme tolik závislí na mobilních zařízeních a více se bavíme se spolužáky. Pro některé je dodržování pravidel těžké, ale naše třída s tím naštěstí problémy nemá.

Čeká nás ještě celý rok. Pro některé může být těžké se s novinkami v naší škole sžívat. Držte nám žákům palce, ať se naše obavy rychle rozplynou a my všichni tento rok zvládneme.

  

             Lucie Čechová, Karolína Klapačová, Amálie Macháčková, Denis Štaud, 8. A