Týden barev

Ve dnech 24. – 28. 4. 2023 se v naší škole ZŠ U Dvora konal barevný týden. Žáci i učitelé z celé školy se každý den oblékli do určité barvy, na které se dohodly děti z parlamentu.

První den jsme přišli ve žluté barvě, v úterý v modré, poté následovaly barvy červená a zelená. A celý týden jsme zakončili růžovou. Jednotlivé barvy mají i svou symboliku. Věděli jste například, že žlutá barva je symbolem moudrosti a vysoké inteligence, nebo že červená nám dodává odvahu a sílu?

Naše třída 8.A se nejvíc zapojila ve středu s červenou barvou a ve čtvrtek se zelenou. Také jsme se domluvili, že půjdeme na protest proti růžové, proto jsme se v pátek všichni sešli v černé barvě. Učitelé se sice divili, ale my jsme byli rádi, že se odlišujeme.

Každá třída se vždy vyfotila ve sladěném oblečení. Jednotlivé fotky tříd si žáci mohou prohlédnout na hlavní chodbě, kde jsou vystaveny. Tuto akci hodnotíme jako velmi povedenou a těšíme se na příště.

Matouš Vinkler, Jan Marek, Nelly Kosková, Štěpán Vinkler, Anna Urbanová, Vojtěch Sibera (8.A)