Malá kopaná

Ve středu 12. 4. 2023 pořádala naše škola ZŠ U Dvora okrskové kolo v malé kopané na fotbalovém hřišti v Letohradě. Tohoto kola se zúčastnily naše škola, Letohradské soukromé gymnázium a ZŠ Komenského.

Zápas byl rozdělen na dva poločasy po patnácti minutách. Po prvním poločase jsme dostali pauzu na krátký odpočinek. Za každé družstvo se na hrací ploše rozmístilo sedm hráčů, včetně brankáře. Tým vytvořili vybraní žáci ze 7. – 9. tříd.

V prvním zápase jsme se utkali s Letohradským soukromým gymnáziem a v druhém se ZŠ Komenského. První zápas jsme vyhráli 3:0. Ve druhém utkání jsme porazili i dalšího soupeře 2:0. Dík patří celému týmu, ale za postup vděčíme hlavně našemu brankáři Radku Pavlíkovi.

Okresní kolo se následně odehrálo 20. 4. 2023 v Ústí nad Orlicí. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po třech družstvech. V naší skupině byl vítěz celého turnaje, a to Vysoké Mýto, a tým, který skončil jako druhý, Lanškroun. Tam už naše škola takový úspěch nesklidila. I tak skončila na krásném pátém místě.

Žáci z Vysokého Mýtase zúčastní krajského kola v Pardubicích. Ačkoliv jsme dál nepostoupili, odnesli jsme si plno sportovních zážitků a zkušeností.

Matouš Vinkler, Jan Marek, Nelly Kosková, Štěpán Vinkler, Anna Urbanová, Vojtěch Sibera (8.A)