Zájezd do Velké Británie

18. 3. 2023 se to u Kulturního domu v Letohradě žáky Základní školy U Dvora jenom hemžilo. A víte proč? V 11:00 si pro ně přijel autobus a vyrazili směr Velká Británie.

Cesta trvala více jak dvacet hodin. Autobusem dojeli do Francie a poté je trajekt po hodinové plavbě dopravil do Anglie. Druhý den navečer se setkali s hostitelskými rodinami, kde na ně čekalo první teplé anglické jídlo. Ne všem anglické jídlo chutnalo, některé chutě pro ně přece jen byly zvláštní, možná až trochu exotické. Po dobu čtyř dnů vždy dopoledne probíhala výuka s rodilým mluvčím. A odpoledne si odpočinuli od školy a užívali si výlety. Jedno z míst, které navštívili, se jmenovalo Clovelly. Mohli tam vidět moře i vodopád. Další z krásných míst, jež mohli navštívit, byl národní park Exmoor, kde zažili adrenalinový zážitek v podobě chůze po útesech. Projeli se na speciálních lanovkách, které byly poháněny vodou.

Poslední den v Anglii si užili výlet do hlavního města – Londýn. Vstávat museli dříve, aby stihli autobus, který je celou dobu doprovázel. V Londýně je čekala spousta památek. Jedna z nich byla i slavná věž Big Ben a nejen ta. Viděli i sídlo anglických panovníků Buckinghamský palác a nezapomenutelný London Eye. Dokonce zachytili i výměnu stráží. V podvečer se vydali zpátky do Čech. Při zpáteční cestě je na trajektu zastihly velké vlny. Zbytek cesty už ale probíhal v poklidu.

25. 3. 2023 přijeli naši spolužáci zpět do Čech. Jsme rádi, že se vrátili ve zdraví a zájezd si užili.

                                      A. Vajrauchová, E. Enghbat, N. Krejčí, M. Plívová, 8. A