LYŽÁK 8. A

Všechno to začalo 6. 2. 2023. Tento den nám odstartoval pětidenní lyžařský kurz v Říčkách v Orlických horách.

Kolem osmé hodiny ráno jsme se setkali před školou a pomáhali jsme nosit věci do autobusu. Sbalili jsme si s sebou hromadu jídla, někteří ho nestihli ani za celý pobyt sníst. Samozřejmějsme s sebou měli i náhradní oblečení, které se každému hodilo.

Asi o půl desáté jsme dorazili na chalupu a už v jedenáct nás čekal vynikající oběd. Odpoledne se konala první lyžovačka. Rozdělili jsme se do tří družstev. Všichni byli nadšení z hromady sněhu a nádherného počasí, které nám opravdu přálo, a tak jsme si to na svahu užívali. Večer jsme se vydali na procházku, viděli jsme krásný měsíc v úplňku. Po večeři jsme hráli ping pong, který nás velmi bavil, moc jsme se u toho nasmáli.                                                      

V úterý ráno jsme se nasnídali a v půl deváté odjížděl skibus, jenž nás dovezl až pod sjezdovku. Nastupovalo se nám velmi těžko, měli jsme helmy, lyžáky, lyže, hůlky a byli jsme rádi, že si vůbec můžeme sednout. Odpoledne jsme vyrazili na běžky. Ti nejzkušenější dojeli od lanovky až na Mezivrší. Někteří z nás cestou několikrát spadli, ale naštěstí všem zůstal úsměv na tváři. Po cestě zpět jsme se stavili v hospodě U Karla. Koupili jsme si čaj a něco dobrého, nesměli jsme se ale přejíst, protože nás čekala večeře na chalupě. Celý večer jsme si povídali a hráli různé hry.                

Středa utekla opravdu rychle a všichni jsme se už těšili na čtvrteční závody. Dopoledne na sjezdovkách a odpoledne na běžkách. Všem se velmi dařilo a myslíme si, že většina byla se svým výsledkem spokojená.

Jen jsme se rozkoukali, byl tady pátek, poslední den. Ráno jsme ještě stihli poslední lyžování a poté jsme museli začít balit. Všechny dny jsme si užili na sto procent. Za celou třídu vám tedy můžeme říct, že lyžák v Říčkách byla jedna z nejlepších akcí, kterou jsme s naší třídou zažili.

                                   Vanda Řeháková, Michaela Motyčková, Zuzana Tomková, 8. A