Turnaj v piškvorkách pohledem 8. A

31. 1. roku 2023 se předávalo nejen pololetní vysvědčení, ale také se v naší škole pořádala akce s názvem Den deskových her. Tato událost se u nás konala již podruhé.

V tento den se hrály nejen deskovky ve třídách, ale rovněž probíhaly turnaje v některých hrách. Na první stupni vypukla utkání v pexesu, prší a piškvorkách. Žáci druhého stupně soupeřili v piškvorkách, dámě a šachách. Do každého turnaje se mohli zapojit maximálně dva zástupci ze třídy.

Souběžně s turnaji jsme se mohli zapojit do hlasování o nejlepší hru, která bude zakoupena do naší školní sbírky her. Jaká hra zvítězila? Nejvíc hlasů obdržely Monopoly. Určitě ji doporučujeme.

Nás bude zajímat hlavně utkání v piškvorkách, strategická hra, kde je potřeba tužka a čtverečkovaný papír. Za naši třídu byli vybráni jako zdatní „piškvorkáři“ Vanesa Špinlerová a Jan Marek. Začínalo se v devět hodin v jazykové učebně. Každý účastník klání v piškvorkách dostal od paní učitelky seznam se jmény všech přihlášených. Nebylo jich málo. Hra začala tím, že jsme si museli zahrát jedno kolo s každým zástupcem z jednotlivých tříd a podle toho se určilo pořadí. Tedy, čím víckrát jste vyhráli, tím víc jste měli šanci postoupit do čtvrtfinále. Oba naši borci samozřejmě postoupili.

Zástupci naší třídy se dostali až do finále. Problém byl v tom, že oba se museli utkat proti sobě, ale samozřejmě vyhrát mohl jenom jeden. První místo nakonec obsadil Honza a stříbro získala Vanesa. Z toho vyplývá, že důstojná prohra někdy poslouží světu stejně spolehlivě jako vynikající úspěch.

Ve středu, 1. února, se na hlavní chodbě konalo slavnostní vyhlášení vítězů v daných aktivitách. Za odměnu dostal každý diplom a něco na zoubek. Všem vítězům blahopřejeme a už se těšíme na příští rok, kdy se zase oddáme herní mánii. Protože, kdo si hraje, nezlobí.

                                                     Špinlerová Vanesa, Motyčka Matěj, 8.A

Naposledy změněno pondělí, 13 únor 2023 13:12