Vzpomínka na předvánoční čas

Vánoce jsou úspěšně za námi a zbyla už jen vzpomínka. Chceme se s Vámi podělit o některé velmi příjemné prosincové akce.

Zástupci našeho školního parlamentu přišli s nápadem charitativní tomboly. Žáci i učitelé přinesli různé dárečky, jako například knihy, svítící pistole, hračky, vonné svíčky, náramky, dekory do domácnosti a další. Sešlo se neuvěřitelných 372 cen. Na ně parlamenťáci nalepili číslo a ještě vyrobili losy.
Tato akce – Vánoční tombola – zaujala spoustu našich žáků jak z prvního, tak i z druhého stupně. Ke stolečkům s losy se ovšem dostali i učitelé a též zkusili štěstí. V tombole se získalo nádherných 21.660 Kč. Část z peněz bude použita pro Prajwala, indického studenta, kterého podporujeme, a za část výtěžku se zvelebí prostředí naší školy.
Druhá naše vzpomínka patří vánočnímu zpívání. Již se začíná stávat tradicí, že se poslední školní den před vánočními svátky scházíme na hlavní chodbě u stromečku a zpíváme vánoční písně a koledy. Hlavními organizátory celé akce jsou žáci 8. tříd a paní učitelka hudební výchovy Lenka Malá. Zaznělo zde: Last Christmas, Vánoční, Chtíc, aby spal, Čas radosti veselosti, Hvězda betlémská, Nesem vám noviny, Pásli ovce Valaši, Jak jsi krásné neviňátko.
Poté jsme si ve třídách rozdali dárečky a opojeni vánoční atmosférou šli spokojeně domů.

Eliška Adamcová, Natálie Dostálková, Zbyněk Sokol 8. B

Naposledy změněno čtvrtek, 05 leden 2023 14:53