Každý k nám má dveře otevřené

Petr Adamec, zakladatel oddílu FBC Letohrad a jeho bývalý hráč. Trenér A týmu mužů a dorostu, člen disciplinární komise ČFBU. Chodil na naši školu a je mu 37 let.

Ve kterém roce jsi klub založil a co bylo impulsem pro jeho vznik?

Klub byl založen v roce 2002 a impulsem byla výhra na silně obsazeném turnaji ve Vysokém Mýtě. Ihned po vítězném turnaji jsme rozjeli jednání s Českou Florbalovou Unií o vstupu.

Sám jsi florbal aktivně hrál. Jaké byly vaše největší klubové úspěchy?

Florbal jsem hrál za náš klub deset sezón a končil jsem ve svých 32 letech. Mezi největší úspěchy bych zařadil výhru nad Sokolem Královské Vinohrady (v tu dobu vítěz první ligy), který jsme vyřadili v poháru ČFBU.

Jsi členem disciplinární komise České Florbalové Unie. Co tato činnost obnáší a jaké případy řešíte?

Tato činnost je značně odlišná. Máme sezóny, kdy neustále řešíme prohřešky, ale některé sezóny jsme naštěstí bez práce. Míra přestupků je různá. Od slovních urážek hráčů a převážně rozhodčích, až po fyzické napadení, někdy i dost nevybíravým způsobem. Naštěstí trend ve florbale je takový, že hra obecně hodně přitvrdila, ale přestupků u naší komise spíše ubylo.

Kolik máte momentálně v oddíle hráčů a v jakých kategoriích nastupují?

V oddíle máme přibližně 70 hráčů. V letošním roce máme kategorie Muži A a B, dorostenci a mladší žáci. Každý, kdo chce florbal hrát, má u nás kdykoli dveře otevřené.

Jak často jednotlivé kategorie trénují a kolik času florbalu věnují?

Tréninky v každé kategorii bývají většinou 2 krát týdně. Narážíme ale na velký problém v nedostatku tréninkových prostorů. Domácí ligové zápasy jezdíme hrát do Rokytnice v Orlicích horách, kde nám vychází maximálně vstříc, ale pro letohradské příznivce je problém jezdit přes 20 kilometrů. V Letohradě prostě chybí sportovní hala, která by samozřejmě uspokojila více organizací věnujících se sportu.

Jaké jsou plány a vize v budování florbalového týmu na další roky?

Vyhlídky a plány do budoucna jsou celkem pozitivní. Minulé roky jsme trochu zaspali ve výchově mládeže, ale nyní, kdy řada z nás již ukončila aktivní sportovní činnost, se můžeme právě tomuto více věnovat. Během dvou let chceme posunout A tým mužů do Regionální ligy (Královehradecký a Pardubický kraj) a B tým rozšířit o další hráče a hrát klidný střed tabulky Pardubické ligy. Dorostenci v příštím roce rozehrají 2. ligu, kde bude hlavním cílem opět boj o střed tabulky. Mladší žáci zatím soutěže nehrají, ale i oni v horizontu dvou let svou soutěž rozehrají.

Děkuji za rozhovor.                                              Matouš Faltus, 8. A

 

 

 

Petr Adamec v tělocvičně Petr Adamec v tělocvičně