Poslední školní den roku 2021

22. prosinec se na naší škole nesl ve vánočním duchu. Ve třídách probíhala výuka maximálně dvě vyučovací hodiny. Žáci se těšili na třídnické besídky.

Obyčejně poslední den školy zahajují všichni žáci a učitelé společným zpíváním koled. Bohužel poslední roky to vhledem k epidemiologickým opatřením nebylo možné, a tak vánoční ladění probíhalo od rána v jednotlivých třídách jako součást výuky. Někde se peklo cukroví, jinde se zpívaly koledy, tedy nejen v češtině, povídalo se o vánočních zvycích a tradicích.

Na prvním stupni učili žáci jednu a na druhém dvě vyučovací hodiny a pak už se v plném proudu rozjely besídky. Náplň společně tráveného času si děti zvolily a připravily samy. Šesťáci hráli v tělocvičně míčové hry a pak se ve třídě věnovali nejen deskovým hrám. Sedmáci a deváťáci po rozbalování dárků sledovali film.

My, osmáci, jsme zpočátku také hráli společenské hry. Měli jsme skupinky, kde si každá hrála svou vybranou oblíbenou hru, Benk, Twister, Krycí jména. Následně proběhlo rozdávání dárků losem, každý si tedy aspoň jeden dárek odnesl. Poslední hodinu jsme měli zamluvenou tělocvičnu, kde jsme hráli fotbal. Společný čas jsme si báječně užili.

I když se tento článek objeví až po vánočních svátcích, chtěli bychom vám popřát do nového roku hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

Ester Kacálková, Rostislav Havelka, Dominik Doleček, Kateřina Švecová, Nikolas Šebek a Jakub Vacek, 8. B