Výtvarná soutěž

Záložka do knihy spojuje školy 2021 je tvůrčí projekt, který zaštiťuje Centrum dětského čtenářství Knihovny Jiřího Mahena v Brně. Letošní téma neslo název ,,Okouzlující svět knižních příběhů, pohádek a básní“.

Jedná se partnerský projekt škol z České a Slovenské republiky. Tento rok jsme se spojili se Základní a mateřskou školou Žilina. Za tu naši se zúčastnili žáci a žákyně z šestých tříd (6. A, 6. B a 6. C). Tvořili pod vedení paní učitelek Heleny Hrdinové a Pavlíny Mebrouk.
Proč jsme se rozhodli zapojit a co si od projektu slibujeme? Vyzkoušení tvorby na dané téma a procvičení inspirace. Motivace a podpora čtení, poznávání cizího jazyka a literatury. Zjištění, že výtvarný svět je pro každého jiný. Chceme potěšit a být potěšeni.
Téma letošního, již dvanáctého, ročníku nás zaujalo, a tak nám samotné tvoření dělalo radost. Vzniklo mnoho krásných záložek, které jsme odeslali spolu s drobnými dárky za naši školu. Ve stejném týdnu jsme obdrželi zásilku od našich slovenských sousedů z partnerské školy. Velmi nás potěšily nejen záložky, a to svým zpracováním, ale i odměna v podobě knihy Žilina a okolie.

Helena Hrdinová

Naposledy změněno pátek, 05 listopad 2021 00:41