Třídnický den 8. B

Projekt Třídnický den na naší škole. Třída 8. B vyrazila pěšky do Vápenek.

Na naší škole je již letitou tradický, že se vždy na začátku školního roku koná Třídnický den. Tedy každá třída stráví společně s třídním učitelem dopoledne tak, jak se domluví. Cílem projektu je lépe se poznat, stmelit kolektiv, užít si společně čas jinak než výukou.

Letos padlo datum 16. 9. a třídy vyrážely na výlety do blízkého či vzdálenějšího okolí pěšky, vlakem, nebo hrály hry, opékaly buřty.

Naše třída se rozhodla jít do Vápenek a tam opékat. Nejdříve jsme se zastavili v obchodě, abychom doplnili zásoby a hlavně nakoupili něco na opékání. Vedoucí výpravy se stala spolužačka Káťa a cestou jsme se hodně nasmáli, protože jsme si vyprávěli příběhy z minulých společných akcí.

Káťa nás bezpečně dovedla do Vápenek a my jsme se vydali hledat klacky a větve na založení ohně. Trochu to připomínalo mravenčí hemžení, ale hromádka na zátop byla připravena. Patrik škrtl zápalkou a začlo se opékat. Nad ohněm se se střídaly klacíky s párky, buřty, sýry, marshmallowny, pečivem a ještě dalšími pochutinami. Po jídle přišla na řadu oblíbená hra na schovku. Nejčastější skrýše poskytlo křoví za lávkou nebo tlusté stromy. Hráli jsme něco přes hodinu, ale nezadržitelně se blížil čas na cestu zpět do školy.

Třídnické dny jsou fajn a naše třída si je vždy moc užije. Bezvadné byly zejména ty chvíle, kdy jsme si společně povídali. Pokud můžeme mluvit za sebe i za své spolužáky, určitě bychom si takový den zase rádi brzy zopakovali.

Aneta Maixnerová, Markéta Vágnerová, Dominika Motyčková, Tomáš Mařík, Petr Stejskal 8.B