Běh pro jižní Moravu

Již 12. ročník Běhu se uskutečnil 9. 9. na Václavském náměstí v Letohradě. Akce byla dobrovolná a aktivně se zapojit mohli lidé všech věkových kategori, mnoho z nich tuto akci podpořilo finančním příspěvkem.

Charitativní akce začínala v 15:00 reprodukovanou hudbou. Samotný běh byl odstartován v 16:05. Vyběhlo 252 účastníku. Připraveno bylo celkem pět běžeckých okruhů. Nejčastěji voleným byl zelený okruh s délkou 2100 metrů. Další dva okruhy byly připraveny v zámeckém parku. Jejich délka se pohybovala od 510 do 290 metrů. Využili je zejména maminky s dětmi, starší lidé, pěší či lidé s handicapem. Ve žlutých a modrých tričkách vyběhly na různě dlouhé tratě i děty z naší školy.

Do 18. hodiny jsme se mohli podívat na vystoupení taneční skupiny Amirah, poslechnout si Jakuba Děkana a Band a další. Pro děti byly připraveny tvořivé dílničky místního klubu Lesokvítek.

Dohromady se od dárců vybrala částka 23 751Kč a Město Letohrad přidalo další příspěvěk. Finanční obdost poputuje na jižní Moravu, konkrétně do obcí postižených tornádem.

Děkujeme organizátorů a všem, kteří se podíleli nejen peněžním darem na této akci. Doufáme, že získaná částka pomůže obyvatelům při nápravě škod.

Aneta Maixnerová, Dominika Motyčková, Markéta Vágnerová, Tomáš Mařík, Matouš Marek, Petr Stejskal 8.B

Naposledy změněno středa, 13 říjen 2021 08:41