Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 16. 3. se na naší škole uskutečnil Den otevřených dveří nejen pro předškoláky a jejich rodiče.

Tato akce se konala na obou budovách, v hlavní budově školy U Dvora a na Orlici. Obě dvě budovy byly přístupné od 14:30 do 16:30. Celou akci připravovaly učitelky z 1. stupně a my osmáci. Jako patroni budoucích prvňáčků jsme měli různá stanoviště po škole (hudebna, tělocvična, odborné učebny), kde jsme se snažili děti zaujmout, zabavit a ukázat kouzlo naší školy.
Na hlavní budově byla účast hojná. V jednu chvíli se naše stanoviště (hudebna) zaplnilo tak, že si každý vzal do ruky jakýkoli hudební nástroj i paní učitelka Marie Novotná zasedla za klavír a podporovala děti ve zpěvu písniček, jako jsou například Holka modrooká, Skákal pes nebo Prší, prší. Na Orlici, kde byla účast o něco menší, si naše spolužačky zavzpomínaly na „staré časy“, kdy chodily do tamní školy, než ve 4. třídě přestoupily do hlavní budovy.
Všem děkujeme za organizaci a pomoc při pořádání této akc., Pro nás byla akce velkým zážitkem a doufáme, že i návštěvníkům se zde líbilo. A už se určitě těšíme na naše budoucí prvňáčky, které jsme si už mimochodem tak nějak okoukali, abychom věděli, s kým že to budeme příští rok spolupracovat.
                                                                                                                                                                           Marek Bezstarosti, Radim Šimek 8. A