Exkurze 6. tříd do Archeoparku a hvězdárny

Ve čtvrtek 6. října se žáci 6. A a 6. B zúčastnili exkurze v Hradci Králové, kde navštívili planetárium a hvězdárnu, poté odjeli do Archeoparku ve Všestarech.

Díky skvělé technologii si žáci mohli prohlédnout hvězdnou oblohu, prostorové zobrazení vesmíru a zhlédnout dokument o zemětřesení.

            Součástí exkurze byla také návštěva archeoparku ve Všestarech. Zde se žáci seznámili s životem pravěkých lidí, mohli si prohlédnout jeskyně s malbami, akvárium s archeologickými nálezy, pazourkové doly a řadu vykopávek. Nejlákavější byla samozřejmě didaktická dílna, ve které si žáci vyzkoušeli hod oštěpem, drcení obilí a řadu dalších činností, které jsou typické pro období pravěku.

Jak exkurzi hodnotili žáci?

Z celé exkurze se mi nejvíce líbilo promítání oblohy a videí, když tam byla noční obloha. Bylo to relaxující a ráda bych pod tím spala. Potom se i líbilo v archeoparku, tam mě bavilo všechno kromě promítání videí.                    (Karina Luxová 6. A)

Exkurze se mi líbila. Nejvíce se mi líbil dalekohled a vesnička. (Tomáš Schön 6. A)

Nejlepší bylo, jak nám nad hlavou promítali let hvězdami a planetami. V archeoparku byla moc krásná jeskyně a malá vesnička.                         (Pavla Bednářová 6. A)

V planetáriu se mi líbil film. Ve hvězdárně se mi líbilo vše, ale dalekohled byl nejlepší.

V archeoparku se mi líbila miniaturní vesnička a zkouška nástrojů. (Daniela Nerudová 6. B)

Líbilo se mi kino, magnetická koule a hopíky. Jel bych ještě do hvězdárny.

                       (Honza Burianec 6. B)

V planetáriu se mi nejvíce líbil film a dalekohled. V archeoparku se mi líbilo vše, kromě prohlídky, protože byla nudná.                                   (David Škorpil 6. B)