Přespolní běh v šedivském lomu

Ve středu 26. 9. se několik běžců z naší školy účastnilo přespolního běhu v areálu letohradského biatlonu.

Turnaj v přehazované

V úterý 29. května jsme se zúčastnily turnaje v přehazované, který se konal v Žamberku.

Krajské kolo Olympijského víceboje

V úterý 22. května se v Moravské Třebové uskutečnilo krajské kolo Olympijského víceboje.

Přespolní běh

Dne 21. 5. vyrazili vybraní žáci z druhého stupně vlakem na přespolní běh Jana Ámose Komenského do Brandýsa nad Orlicí.

Olympijský víceboj

V pátek 27. 4. 2018 se naše škola prostřednictvím 13 zástupců z pátých až devátých tříd zúčastnila Olympijského víceboje v Klášterci nad Orlicí.

EUROREBUS

Ve čtvrtek 5. dubna 2018 se vybraní žáci 6., 7., 8. a 9. ročníků zúčastnili krajského kola soutěže EUROREBUS. Eurorebus je vědomostní soutěž školních tříd probíhající v celé ČR.

Školní exkurze do Terezína a obce Lidice

Dne 10. 4. 2018 se vydaly třídy 9. A a 9. B na exkurzi do Terezína a obce Lidice, kde se dozvěděly, jaký život žili tehdejší lidé a jak tam všechno dříve probíhalo. A právě na to se zeptáme jednoho z účastníka výletu, a to Leony Kylarové z 9. A., která se na exkurzi těšila. I přestože ji dějepis moc nebaví, tato akce ji zaujala.

Výprava do Senátu PČR

Zapojením našeho školního parlamentu do projektu MAP dostalo šest zástupců možnost podívat se do Senátu Parlamentu České republiky a popovídat si se senátorem Petrem Šilarem. Celou akci připravila a finančně zajistila Místní akční skupina Orlicko.

Školní parlament se učí od politiků, aneb exkurze do Senátu Parlamentu České republiky

Ve středu 7. 3. 2018 se zástupci z naší školy vydali do Senátu Parlamentu České republiky v Praze. Jedním z nich byl i Radim Šimek, žák 9. A, se kterým jsme se rozhodli udělat rozhovor. Radim je členem školního parlamentu a ten si ho zvolil za správce svých financí. Jeho koníčkem je hokejbal. Hraje za zdejší SK Hokejbal Letohrad.