ADHD na Jatkách

Ve čtvrtek 14. března se 8. A a dobrovolníci z devátých tříd vydali na večerní představení s názvem ADHD. Hra se konala v budově známé jako Jatka 48.
Stavba získala takový název, protože jsou to skutečně bývalá jatka.

Okresní kolo Olympijského víceboje

Dne 26. 4. 2019 se uskutečnilo okresní kolo Olympijského víceboje v Klášterci nad Orlicí. Pro všechny zúčastněné bylo připraveno pět disciplín: trojskok z místa, hod medicinbalem, skákání přes švihadlo, kliky a závěrečný běh na 1000m.

Den otevřených dveří

Dne 21. března se od 15:30 h do 17:00 h konal v naší základní škole Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky a šesťáky. Děti si se svými rodiči mohly volně projít celou školu a prohlédnout si její prostory, a to jak U Dvora, tak na Orlici.

Nový kroužek pro žáky ZŠ U Dvora

13. února se konala první schůzka nově vzniklého kroužku Robotika a programování, který si pro žáky osmých tříd připravila ZŠ U Dvora s podporou firmy OEZ.
Zájemci se za vedení odborného a zkušeného dozoru naučí např. základy programování, vytváření jednoduchých her nebo stavbu základních robotů. Cílí přitom hlavně na kreativitu a logické myšlení samotných žáků, přičemž se oba jmenované aspekty snaží rozvíjet a velebit. Ať už jde o psaní kódu, vytváření robotů nebo jejich ovládání, čeká je mimo teorie hlavně praktická část. Té je také věnována většina času.

#FollowMe

3. dubna se deváté a osmé třídy viděli v Orlovně 50 minutový film #FollowMe. Je to jeden z mnoha dokumentárních filmů z festivalu Jeden svět, který má za účel poukázat na problémy dnešního světa. Za uskutečnění a organizování děkujeme paní učitelce Veronice Koubové.

Návštěva úspěšné spisovatelky Jitky Vítové

V pátek 1. března navštívila 1. 2. a 3. třídu spisovatelka Jitka Vítová, která píše knihy pro děti z 1. stupně.

Listování, představení, které stojí za to vidět

Čas od času Letohrad navštíví program jménem Listování. Tento rok nás vystoupení potkalo 20. února s knížkou Jak být klukem a Jak být holkou. Jednotlivé úryvky z textu jsou i zahrány, abychom si děj dokázali lépe představit.

Prázdniny

V naší škole začaly prázdniny v pátek 1. února. Ve čtvrtek se děti se zvoněním rozutekly domů s vysvědčením a některé i s „plnými kalhotami”, jestli je rodiče pochválí, nebo poženou koštětem.

Tutorské čtení

Co že to tutorské čtení je? Tento projekt nám přinesla minulý rok naše paní učitelka češtiny. Podle názvu jste mohli vytušit, že to bude asi něco o čtení. A taky, že je. Starší čtou s mladšími a navzájem si pomáhají a plní různé úkoly.

Školní vysílání s osmou třídou

Každý rok si žáci osmé třídy na následující týden připravují text, který píší ve dvojicích až trojicích. Vytvářejí ho tak, aby byl originální, zajímavý a samozřejmě i spisovný.