Týden barev

Ve dnech 24. – 28. 4. 2023 se v naší škole ZŠ U Dvora konal barevný týden. Žáci i učitelé z celé školy se každý den oblékli do určité barvy, na které se dohodly děti z parlamentu.

Malá kopaná

Ve středu 12. 4. 2023 pořádala naše škola ZŠ U Dvora okrskové kolo v malé kopané na fotbalovém hřišti v Letohradě. Tohoto kola se zúčastnily naše škola, Letohradské soukromé gymnázium a ZŠ Komenského.

Preventivní program v 8. A

Dne 17. 4. 2023 od devíti do dvanácti hodin jsme se zúčastnili preventivního programu. Tématem bylo přátelství a láska. Celým programem nás provázel velmi milý pán, který se nám představil jako Petr Kadlec.

Zájezd do Velké Británie

18. 3. 2023 se to u Kulturního domu v Letohradě žáky Základní školy U Dvora jenom hemžilo. A víte proč? V 11:00 si pro ně přijel autobus a vyrazili směr Velká Británie.

Testování profesních předpokladů

Jako děti jste určitě někdy přemýšleli nad tím, co budete chtít dělat, až vyrostete. Jaké si zvolíte povolání. My, žáci osmých tříd, jsme měli možnost zjistit pomocí testování COMDI, na jaká povolání bychom se mohli připravovat po základní škole.

LYŽÁK 8. A

Všechno to začalo 6. 2. 2023. Tento den nám odstartoval pětidenní lyžařský kurz v Říčkách v Orlických horách.

Karneval v školní družině U Dvora

V pátek 17. 2. 2023 navštívili naši družinu U Dvora kočky, princezny, Harry Potterové, připlavala i potápěčka, a dokonce přišel i dikobraz. Konal se totiž karneval.
Děti měly možnost potrénovat své síly celkem na šesti stanovištích. U některých potřebovaly obratnost, což pro naše baletky nebyl problém, jinde musely být rychlí jako vítr, s čímž neměl problém ani třeba fotbalista. Po úspěšném absolvování všech stanovišť na děti čekala sladká odměna. Potom následovalo vyhlášení nejlepších masek a volná zábava plná tance. Ten, kdo si nepřinesl žádnou masku, nemusel smutnit, protože se mohl na chvíli stát kosmonautem nebo se vyfotit v raketě.

Tak vzhůru do dalšího dobrodružství.

Lucie Zytová za tým vychovatelek

Turnaj v piškvorkách pohledem 8. A

31. 1. roku 2023 se předávalo nejen pololetní vysvědčení, ale také se v naší škole pořádala akce s názvem Den deskových her. Tato událost se u nás konala již podruhé.

Pololetní vysvědčení

31. leden je dnem vysvědčení.

Vzpomínka na předvánoční čas

Vánoce jsou úspěšně za námi a zbyla už jen vzpomínka. Chceme se s Vámi podělit o některé velmi příjemné prosincové akce.