Úpravy ve školní jídelně

O letošních podzimních prázdninách proběhly práce na odhlučnění jídelny. Instalovaly se zde protihlukové panely, které mají za úkol zlepšit akustiku prostoru.

Anglické divadlo

Dne 9. října navštívili žáci naší školy tři představení mezinárodní divadelní společnosti The Bear Educational Theatre, která se věnuje zábavné výuce angličtiny na školách po celé České republice.

Tři dny pro tři parlamenty

V posledních dvou letech, vždy počátkem října, vyráží náš nově zvolený žákovský parlament na stmelovací pobyt.

Školní družina a Umění pro mír

Budete-li si chtít udělat v barevném podzimu výlet, mohu Vám nabídnout kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově v Orlických horách.

Zábavná technika

V letošním roce se žáci druhého stupně budou moci opět zúčastnit kroužku robotiky, který se koná každou středu odpoledne. Vede jej pan Tomáš Jukl, který již desátým rokem pracuje pro OEZ Letohrad, v současné době na pozici Vedoucího plánování technologie. My jsme pana Tomáše trochu vyzpovídali.

Nečekané překvapení

Na začátku tohoto školního roku se nám náš spolužák Honza Novotný svěřil se svým sportovním úspěchem. Obsadil třetí místo na Mistrovství světa v karate, které se konalo 20. -23. 6. v Bratislavě. My toho využili a hned ho vyzpovídali.

První školní den

Je 2. září. Pro mnohé z nás to znamená jedno – PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN. Po dvou měsících pozdních vstávání, flákání a dovolenkování se musíme vrátit zpátky na místo jménem škola.

Soutěž Mladých zdravotníků

Dne 22. května se konala soutěž Mladých zdravotníků v Ústí nad Orlicí.

Turnaj v přehazované

Dne 27. května se náš sedmičlenný tým vydal reprezentovat naši školu na turnaj, který se konal v Žamberku.

Pohádkový les

Ve čtvrtek 6. 6. 2019 se mohli předškoláci a předškolačky, ale i mladší školkovské děti jít podívat do pohádkového lesa, který se konal v areálu mateřské školky v Letohradě U Dvora.