Návštěva chráněného bydlení

Ve středu 29. ledna navštívily děti z druhé třídy nový prostor chráněného bydlení Nad Bažantnicí. Cílem setkání bylo prožít a ukázat dětem část běžného dne hendikepovaných.

Preventivní program v 8. A

Ve čtvrtek, 5. prosince se zúčastnila naše třída preventivného programu s názvem Jak se nenechat podvést, který si pro nás připravil Martin Suchomel.

Osmáci a vánoční program

Každý rok poslední den školy před vánočními svátky připravují osmáci pro žáky z 2. stupně zábavný program se soutěžemi Bavíme se navzájem. Žáci z 1. stupně se věnují společným aktivitám ve svých třídách. Letos proběhlo vše trochu jinak.

Okrskové kolo ve florbalu – kategorie starší dívky

Ve středu 27. 11. jsme se vydaly do Lanškrouna na florbalový turnaj. Náš tým tvořily holky z osmých a devátých tříd.

Letem světem a kulaté výročí

Vždy jednou za čtyři roky se u nás uskuteční celoškolní projekt Letem světem. Letos byla akce věnována 17. listopadu 1989 a společenským změnám, které jsou s tímto datem spojeny. Vše bylo naplánováno na dva vyučovací dny – 14. a 15. listopadu.

Úpravy ve školní jídelně

O letošních podzimních prázdninách proběhly práce na odhlučnění jídelny. Instalovaly se zde protihlukové panely, které mají za úkol zlepšit akustiku prostoru.

Anglické divadlo

Dne 9. října navštívili žáci naší školy tři představení mezinárodní divadelní společnosti The Bear Educational Theatre, která se věnuje zábavné výuce angličtiny na školách po celé České republice.

Tři dny pro tři parlamenty

V posledních dvou letech, vždy počátkem října, vyráží náš nově zvolený žákovský parlament na stmelovací pobyt.

Školní družina a Umění pro mír

Budete-li si chtít udělat v barevném podzimu výlet, mohu Vám nabídnout kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově v Orlických horách.

Zábavná technika

V letošním roce se žáci druhého stupně budou moci opět zúčastnit kroužku robotiky, který se koná každou středu odpoledne. Vede jej pan Tomáš Jukl, který již desátým rokem pracuje pro OEZ Letohrad, v současné době na pozici Vedoucího plánování technologie. My jsme pana Tomáše trochu vyzpovídali.