Jak mi do života vstoupila Karanténa

Milé budoucí generace, budu vám dnes vyprávět jeden neuvěřitelný příběh o roku 2020, kterému bych zřejmě nevěřila ani já, kdybych ho sama nezažila.
Bylo slunečné dopoledne 10. března a já ležela doma, nemocná. S kašlem a zánětem středního ucha jsem se snažila co nejdéle spát. S domněnkou, že se rychleji uzdravím. Neboť mě zanedlouho čekaly přijímací zkoušky na střední školu a doufala jsem, že se do školy vrátím co nejrychleji, abych alespoň něco ještě stihla zopakovat.

Dopis Prajwalovi

Třetím rokem je naše škola zapojena do projektu Adopce na dálku, který zaštiťuje Diecézní charita v Hradci Králové. Finančně podporujeme ve studiu indického chlapce Prajwala. Součástí tohoto projektu je i vzájemné dopisování v angličtině.

Návštěva chráněného bydlení

Ve středu 29. ledna navštívily děti z druhé třídy nový prostor chráněného bydlení Nad Bažantnicí. Cílem setkání bylo prožít a ukázat dětem část běžného dne hendikepovaných.

Preventivní program v 8. A

Ve čtvrtek, 5. prosince se zúčastnila naše třída preventivného programu s názvem Jak se nenechat podvést, který si pro nás připravil Martin Suchomel.

Osmáci a vánoční program

Každý rok poslední den školy před vánočními svátky připravují osmáci pro žáky z 2. stupně zábavný program se soutěžemi Bavíme se navzájem. Žáci z 1. stupně se věnují společným aktivitám ve svých třídách. Letos proběhlo vše trochu jinak.

Okrskové kolo ve florbalu – kategorie starší dívky

Ve středu 27. 11. jsme se vydaly do Lanškrouna na florbalový turnaj. Náš tým tvořily holky z osmých a devátých tříd.

Letem světem a kulaté výročí

Vždy jednou za čtyři roky se u nás uskuteční celoškolní projekt Letem světem. Letos byla akce věnována 17. listopadu 1989 a společenským změnám, které jsou s tímto datem spojeny. Vše bylo naplánováno na dva vyučovací dny – 14. a 15. listopadu.

Úpravy ve školní jídelně

O letošních podzimních prázdninách proběhly práce na odhlučnění jídelny. Instalovaly se zde protihlukové panely, které mají za úkol zlepšit akustiku prostoru.

Anglické divadlo

Dne 9. října navštívili žáci naší školy tři představení mezinárodní divadelní společnosti The Bear Educational Theatre, která se věnuje zábavné výuce angličtiny na školách po celé České republice.