pondělí, 02 březen 2020 09:24

Únorové zprávy ze školní družiny na Orlici

Druhou polovinu školního roku děti odstartovaly odpočaté a v dobré náladě.
Radostně očekávajíc každoroční karneval začaly přemýšlet, za jaké pohádkové hrdiny či postavy se převléknou. Své nápady začaly i tvořit – malovaly a stříhaly různé masky svých vysněných postav, v jaké se plánovaly proměnit. V rámci karnevalových příprav jsme si třídu vyzdobili vtipnými, veselými natahovacími obličeji a také jsme si připomněli období masopustu a s ním spojené zvyky.
Pomocí kreslení srdíčkových přání jsme nezapomněli ani na svátek svatého Valentýna.
Poslední předprázdninový den se děti zúčastnily taneční soutěže „Stardance“, na kterou všichni poctivě cvičili, a tak jsme mohli sledovat různé překvapivé taneční kreace. V programu nechyběli ani moderátoři nebo porota. Ze soutěže byly děti nadšené.
Po jarních prázdninách jsme se zapojili do soutěže „Požární ochrana očima dětí a mládeže“. Díky tomu vznikly opravdu zdařilé obrázky.
Aby se děti uvolnily, zahráli jsme si spoustu slovních her: zakázané písmeno, na básníky nebo jazykolamy. Dále jsme si vyzkoušeli kvíz na téma „Průzkum ve vesmíru" a k tomu vytvořili nástěnku. Výzdobu jsme dokončili nalepením obrázků deštníků na okna družiny. Pěkné počasí, které nám měsíc únor nabídl, jsme vyplnili jarními hrami na školní zahradě.
Taktéž bych zde ráda poděkovala všem ochotným rodičům a prarodičům, kteří nás navštívili při našem pátečním předčítání a přečetli dětem různé příběhy. Vaší snahy si velmi ceníme.

S přáním krásných jarních dnů

Stanislava Stejskalová
vychovatelka školní družiny