úterý, 04 únor 2020 08:57

Leden ve školní družině u Dvora

 

Vánoční prázdniny skončily a začal nám opět běžný režim školních povinností i zábavy. A protože se Ježíšek během měsíce prosince někde zdržel, zavítal k nám se začátkem nového roku hned první lednový týden. Na děti čekaly nové hry: lego, dřevěnné kostky, ale i hry, u kterých měly možnost protáhnout své tělo po vánočních prázdninách. Kluci se radovali například z autíček a stolního fotbálku, holky zase z panenek. U dětí se výběr nových hraček stal číslem 1.

Hned v pondělí 6. ledna jsme si připomněli svátek tří mudrců a děti si zhotovily královskou korunu. Kromě hraček, které je zaujaly, jsme děti zabavili tvořením a výrobou nejrůznějších typů sněhuláků, zimních krajinek, vloček, tučňáků, ledních medvědů atd.

Aby děti měly napilno, zařadili jsme do činností různé hry: „na mrkanou nebo co se skrývá pod šátkem“. Děti bavila i „šibenice“ a doplňování do názvů: „jméno, zvíře, město“ podle abecedy. Zaměstnali jsme je i sestavováním kartiček s příslovími.

Třetí lednový týden na děti čekala návštěva Funparku Skipi jako celodružinová akce. Po dobu jedné hodiny a třiceti minut si poskákaly na velkých trampolínách, prolezly v lanové části a dostatečně prostor prozkoumaly a efektivně využily čas pro tuto činnost. Také v tomto týdnu došlo i na stavění sněhuláků za školou. Velice se jim podobizny zdařily ani četnost sněhových mužíčků nebyla malá. Jejich radost jsme vyčetli z úsměvů na tvářích. Ta nám je i zároveň zpětnou vazbou.

Třicátého ledna se děti nemohly dočkat vysvědčení za uplynulé pololetí, ani následného pátku, kdy na ně volalo zasloužené volno.

Děkujeme všem za důvěru a přejeme zdraví, radost a mnoho úspěchů v roce 2020.

Markéta Klubertová

vychovatelka U Dvora