pondělí, 04 listopad 2019 16:38

Říjnové zprávy ze školní družiny u Dvora

Říjnové zprávy ze školní družiny U Dvora

STROMY UŽ ODKLÁDAJÍ LETNÍ ŠAT,
TEĎ BUDOU DLOUHO, DLOUHO SPÁT.
TAK DOBROU NOC JIM POPŘEJEME
A ZA KAMNY SE OHŘEJEME.

Měsíc říjen byl ale naštěstí tak krásný, slunečný a teplý, že jsme se za kamny nemuseli vůbec schovávat. To tam necháme měsíci listopadu.

Proto jsme chodili velice často ven před školu, kde si děti dosyta užily počasí při skocích přes gumu, na houpačce, při jízdě na koloběžkách a na hřišti míčové hry. Jelikož jsme měli v plánu v měsíci říjnu školní akci :„sběr kaštanů“, akce se s úspěchem uskutečnila, děti si odnesly kaštany domů i do školy, ze kterých jsme v následujících dnech vytvářeli společně nejrůznější zvířátka. Cestu z kaštanů jsme si prodloužili při zpáteční cestě přes remísek. Děti byly nadšené.

Ve třídách jsme se pokoušeli o nejrůznější dýně, jablíčka, hrušky a mrkve, vše, co se sklízí v tomto období. Tvořili jsme z listů – tiskali a prokreslovali, dále jsme vyráběli pavouky technikou otisku ruky, vystřihovali a lepili jsme slunečnice. Krásná jsou i podzimní okénka, sovy a jiné omalovánky (ježky, veverky) s podzimní tématikou.

Větší děti zkoušely secvičit pohádku (dramatizaci): „Perníková chaloupka“. Ke konci měsíce jsme si připomněli Halloween vytvořením duchů a netopýrů. Též jsme navštívili s jednou skupinou tělocvičnu, kde jsme se dostatečně vyběhali.

Projekt: „Celé Česko čte dětem“ i nadále praktikujeme stejně jako v předešlém školním roce 2018 – 2019.

V posledních říjnových dnech jsme si odpočinuli podzimními prázdninami a můžeme se tak těšit na další měsíc.

S pozdravem Markéta Klubertová, vychovatelka školní družiny U Dvora.