úterý, 01 říjen 2019 09:09

Září ve školní družině

Začátek nového školního roku 2019/2020 ve školní družině U Dvora na Orlici

Dobrý den,

opět Vás vítá tým vychovatelek ze školní družiny U Dvora a na Orlici.

V pondělí 2.9. jsme se přivítali s prvňáčky a seznámili je s prostory naší školy a školní družiny.

Zopakovali jsme si společně vnitřní řád školní družiny a ujasnili si pravidla, která se budeme snažit dodržovat.

Žáci se rozkoukali po prázdninách ve svých kmenových třídách, sdělili si zážitky z dovolených a táborů. Začali jsme kreslit a hotové obrázky jsme vyvěsili na síťované nástěnky, které zdobí naše třídy a chodby.

Ve čtvrtek 12. 9. jsme se zúčastnili, jako každý rok, společné družinové akce „Běh pro charitu“, kde jsme si protáhli svá ztuhlá těla :-). Tento rok se dobrovolný výtěžek věnoval na Domácí hospicovou péčiAlfa a omega“. Ráda bych pochválila děti a jejich rodiče, protože se letos vybrala chvályhodná částka.

Využívali jsme hezkého počasí a hodně času trávili venku. Projeli jsme po zimě koloběžky, hráli jsme hry na umělém hřišti a zkusili jsme i badminton. V zájmových činnostech jsme se pustili do výrobků s podzimní tématikou.

Nesmíme zapomenout na účast v soutěži o nejhezčí záložku do knihy, kterou vyhlásila naše letohradská knihovna. Snad se budou naše záložky líbit.

Už se těšíme, co všechno nám tento školní rok přinese!

S pozdravem

Kateřina Jakešová
ŠD u Dvora