úterý, 01 říjen 2019 09:09

Září v ŠD

Dobrý den, opět Vás vítá tým vychovatelek ze školní družiny U Dvora a na Orlici 
V pondělí 2.9. jsme se přivítali s prvňáčky a seznámili je s prostory naší školy a školní družiny.
Zopakovali jsme si společně vnitřní řád školní družiny a ujasnili si pravidla, která se budeme snažit dodržovat.
Žáci se rozkoukali po prázdninách ve svých kmenových třídách, sdělili si zážitky z dovolených a táborů. Začali jsme kreslit a hotové obrázky jsme vyvěsili na síťované nástěnky, které zdobí naše třídy a chodby.
Ve čtvrtek 12. 9. jsme se zúčastnili, jako každý rok, společné družinové akce „Běh pro charitu“, kde jsme si protáhli svá ztuhlá těla. Tento rok se dobrovolný výtěžek věnoval na Domácí hospicovou péči „Alfa a omega“. Ráda bych pochválila děti a jejich rodiče, protože se letos vybrala chvályhodná částka.
Využívali jsme hezkého počasí a hodně času trávili venku. Projeli jsme po zimě koloběžky, hráli jsme hry na umělém hřišti a zkusili jsme i badminton. V zájmových činnostech jsme se pustili do výrobků s podzimní tématikou.
Nesmíme zapomenout na účast v soutěži o nejhezčí záložku do knihy, kterou vyhlásila naše letohradská knihovna. Snad se budou naše záložky líbit.
Už se těšíme, co všechno nám tento školní rok přinese!
S pozdravem
Kateřina Jakešová
ŠD u Dvora