pondělí, 01 červenec 2019 13:43

Červnové zprávy ze školní družiny U Dvora

Začal nám poslední měsíc v tomto školním roce a s ním i velice teplé počasí. Velmi často jsme proto navštěvovali školní zahradu, kde si děti mohly zahrát si vybíjenou, fotbal atd. Mimo hřiště měly děti možnost využít zahradu s houpačkami, jezdily na koloběžkách, skákaly gumu, hrály líný tenis, badminton, frisbee. Některé děti odpočívaly a relaxovaly na dekách i s vlastní knihou nebo pletly opasky či čelenky z vlny.
V posledním červnovém týdnu jsme měli zapůjčený nafukovací hrad od jedné z maminek. Děti si ho i přes vysoké teploty velice užily. Červnová akce se zdařila a děti si z ní odnesly neobvyklé zážitky.
Také jsme průběžně chodili s dětmi na zmrzlinu či ledovou tříšť, která nás vždy příjemně ochladila.
Ve třídě jsme tvořili létací balóny, záložky, vyráběli jsme přání ke Dni otců, želvičky ze skořápek z vlašských ořechů, dále holubice pro výstavu, která se uskuteční v srpnu v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově.
Mimo tvoření jsme hráli stolní hry zaměřené na postřeh a paměť. Budovali jsme z různých stavebnic zajímavá díla. I nadále jsme v červnu plnili projekt „Celé Česko čte dětem“.
V závěru posledního týdne jsme třídili obrázky a těšili se na nadcházející vysvědčení. A proto nám všem přeji krásné, dlouhé prázdniny a načerpání spousty síly do nového školního roku. A v září opět na shledanou.

S pozdravem

Markéta Klubertová, vychovatelka školní družiny U Dvora