pondělí, 03 červen 2019 06:01

Květen ve školní družině na Orlici

Na začátku měsíce května nám počasí příliš nepřálo, tudíž jsme se věnovali praktickým činnostem jako vyšívání záložek do knih, tvoření dekoračních štítků k prodejním výrobkům a vybarvování omalovánek.
Květen patřil také maminkám. Proto jsme se s radostí věnovali přípravě drobných dárečků, a to skládání barevných papírových košíčků a přání od srdce.
Tradičně jsme pokračovali v práci s časopisem Pastelka, a poznali tak více Pardubický kraj. Seznámili se s tvorbou Jiřího Trnky, který nás inspiroval k výtvarnému tvoření. Kouzelné výkresy začarovaných lesů, doplněné o obrázky pouťových perníkových srdíček, vyzdobily chodbu školy.
Při každém teplém a slunečném počasí se den trávil na školní zahradě. Pořádaly se závody v běhu na čas, koňské dostihy a trénoval se raketový sport jako líný tenis a badminton.
Koncem měsíce se v naší škole pořádala akce „Zahradní slavnost“, na kterou jsme se všichni patřičně připravili. Sázeli jsme a aranžovali různé druhy rostlin a doplnili je zápichy v podobě květin, brouků, ale i pavouků. Zahradní slavností se uzavřel květen a společně s dětmi už netrpělivě vyhlížíme poslední měsíc školního roku – červen.

S pozdravem

Stanislava Stejskalová, vychovatelka školní družiny