středa, 24 duben 2019 08:20

Březen ve školní družině na Orlici

Hurá, hurá, hurá! Jen co se první sluneční paprsky opřely o naši školu, pustili jsme se do jarní výzdoby oken, abychom šli sluníčku ještě víc naproti.
Akcí školní družiny byla návštěva Funparku SKiPi. V zájmové činnosti jsme se věnovali výrobě veselých kabelek z papíru a vyzkoušeli si nové pohybové hry „Sedím-myslím-miluju“ a „Babylon“. V dopravní výchově jsme se zaměřili na pravidla bezpečného přecházení silnice a správnou výbavu jízdního kola a cyklisty. Při hezkém počasí jsme čas trávili na školní zahradě. Děti vyzkoušely nové fotbalové a volejbalové míče a rakety na tenis. Zajímavým tématem pro ně bylo pozorování zvířat v přírodě, zejména ptactva a hmyzu. Krásnou jarní příhodou se nám stalo setkání s mládětem zajíce polního. Ten se chytil do přírodní pasti z klacíků pod šeříkovým keřem na školní zahradě. Děti byly seznámeny se situací, jak se zachovat, když je zvíře v nouzi. Zajíc nám všem připomněl, že se blíží čas Velikonoc.

Adéla Schmiedová, vychovatelka školní družiny