čtvrtek, 07 březen 2019 13:17

Leden ve školní družině na Orlici

S příchodem nového roku dorazila i dlouho očekávaná sněhová nadílka. Všichni si tak užívali zimních radovánek do sytosti. Děti s radostí přivítaly nejchladnější roční období jízdou na klu-ski, vozily se na bobech, klouzaly se na klouzačce, užily si koulovačku a stavěly nejrůznější stavby ze sněhu, včetně tunelů a povedených sněhuláků.
Ježíšek k nám tentokrát zavítal až v lednu a nadělil dětem různé karetní hry a především sportovní náčiní k jarním aktivitám na školní zahradu.
Nadále jsme pokračovali v práci s časopisem Pastelka, ve kterém se děti dozvěděly spoustu zajímavostí o Plzeňském kraji, konkrétně o Chodsku, Sušicích či Škodovce. Jednou ze zvláštností této části republiky je pečení tzv. chodských koláčů, které děti malovaly ve výtvarných aktivitách. Také jsme se nechali inspirovat tvorbou malíře Kamila Lhotáka a kreslili technické vynálezy minulosti, jako jsou horkovzdušné balóny, letadla a staré automobily. V rukodělných aktivitách jsme vytvořili papírového „Sněhuláčka Panáčka". Vše nám zdobí chodbu školy i spolu s výkresy malovaných hrnečků a soviček v zimní podobě.
Mimo jiné jsme pořádali různé vědomostní hry. V knize „Otázek a odpovědí“ si na téma věda a vynálezy děti ověřily své znalosti. Vyzkoušely různé hlavolamy a rébusy, zahrály si soutěžní hru „Times-up“ a snažily se vyřešit v záhadných příbězích hádanku.
Poslední den se děti pochlubily vysvědčením, připili jsme si dětským šampaňským a popřáli si krásné a pohodové prázdniny.

S pozdravem
Stanislava Stejskalová, vychovatelka školní družiny