pátek, 04 leden 2019 15:26

Prosincové zprávy ze školní družiny U Dvora

Vánoce, Vánoce přicházejí... To bychom ale předbíhali. Nejdříve jsme přivítali čerty a Mikuláše. Vyráběli jsme čertí pytlíčky pro nadílku, mikulášské krabičky a vybarvovali čertí a mikulášské obrázky a omalovánky. Dříve, než jsme začali tvořit čerty, mladší děti si vyhotovily krásné adventní kalendáře v podobě stromečku, starší nápadité adventní svícny z odpadového materiálu (toaletní role).
Kromě tvoření jsme zpívali v doprovodu kytary vánoční koledy, zasportovali jsme si v tělocvičně, hráli si s kostkami, s legem, se stavebnicí Sevou. Děti se zaměstnaly také řízenými hrami, jako je hmatová pošta, nebo kdo jsem?
Nezapomněli jsme ani na to, že měsíc prosinec je měsícem pohádek, a tak jsme podle úryvku melodií a písníček z pohádek hádali, která to asi je.
Letos jsme se netradičně připojili k jarmarku, který proběhl třetí neděli adventní v Orlovně na Orlici. Trval po celý víkend v době od 14. do 16. prosince. Velice pilně jsme se na tuto akci chystali výrobou skleněných lucerniček, sněhuláků ze špachtlí, různých přání, voňavých prošívaných podtácků, stromečků z časopisu apod.
Mimoto jsme tradičně četli s projektem „Celé Česko čte dětem“. Také jsme zkrášlovali družinové nástěnky a okna vánočními motivy. Těsně před Vánoci si děti odnesly domů polystyrenovou kouličku ozdobenou vločkami a hvězdami jako ozdobu.

Šťastný a zdravý nový rok 2019

Markéta Klubertová, vychovatelka školní družiny U Dvora