pátek, 01 červen 2018 13:46

Květnové zprávy ze školní družiny U Dvora

Studený máj – v stodole ráj. Letošní květen nebyl studený, počasí nám přálo, a tak jsme si mohli užívat dosyta slunného počasí a pobyt na školním hřišti, kde se děti zabavily při spoustě aktivit. Hrály např. fotbal, vybíjenou, cukr, káva, limonáda. Trávily čas na houpačce, koloběžkách, hrály frisbee, skákaly gumu, stavěly domečky, relaxovaly na dekách, kde ke konci měsíce pletly přívěšky z bužírky.

Druhá neděle v květnu patří maminkám, a tak jsme pro ně chystali přání. Tentokrát jsme pro výrobu použili papírové roličky. Přidali jsme k nim dárečky v podobě zápichu – květina. Děti vyšívaly záložky a podložky, které také mohly uplatnit jako dárek pro maminku.

Každoročně v květnu do města Letohrad zavítá pouť. Společně s dětmi jsme se na tuto událost těšili, povídali si o ní a vybarvovali velké omalovánky kaple sv. Jana Nepomuckého.

Dále jsme četli dle programu „Celé Česko čte dětem“, tvořili jsme rozkvetlé stromy z časopisu Pastelka, létací balóny, které jsou nyní vyvěšeny ve škole a v jídelně.

S pozdravem Markéta Klubertová, vychovatelka školní družiny U Dvora