čtvrtek, 03 květen 2018 10:02

Dubnové zprávy ze školní družiny na Orlici

„Hurá!" konečně přišlo jaro a s ním plno krásných, slunečných dní, na které jsme se všichni moc těšili. Odhodili jsme teplé oblečení, vklouzli do triček a kraťasů a užívali si školní zahrady. Většinu času jsme strávili hraním míčových her, skákáním panáků či stavěním hradů z písku. Občas jsme zavítali i na malé hřiště kousek od naší školy, kde si děti užívaly skluzavky, průlezky a houpačky.
Mimo jiné se pokračovalo v časopise Pastelka s tématem „Svátek rukou", kde se plnily úkoly, (například čtení z dlaně, psaní prstem velkých tiskacích písmen na záda nebo učení prstové abecedy). Také si děti při hře procvičily šikovnost. Připomněli jsme si nastávající Máj a vytvořili májku do květináče, která nám zdobí vchod do naší školy.
Společně jsme si předsevzali vytvořit novou jarní výzdobu do oken, která se moc povedla. Vznikly tak různobarevné druhy květin. S tématikou týkající se tohoto měsíce jsme namalovali čarodějnice, jež jsme následně vyvěsili po celé škole.
Poslední dubnový den jsme prožili v duchu čarodějnic a připravili jsme pro děti odpoledne plné her, soutěží a zábavy. Mohly si tak vyzkoušet v kostýmech čarodějnic a čarodějů slalom v jízdě na koštěti, hod kouzelnou šiškou do dálky či jízdu zručnosti čarovným lesem. Dále se učily čarovat, vymýšlely „čarodějnické zaklínadlo" a malovaly křídou na asfalt „čarodějnický slet". Všichni si to náramně užili a odcházeli domů v dobré náladě.

S přáním pěkných dnů

Stanislava Stejskalová, vychovatelka školní družiny Orlice