čtvrtek, 01 únor 2018 07:28

Lednové zprávy ze školní družiny U Dvora

Vánocům už jsme dali sbohem a je tu nový měsíc LEDEN a zároveň nový rok 2018.
Ale měsíc prosinec nám něco nepřinesl. Byly Vánoce a Ježíšek se někde zapomněl. Nebo že by děti zlobily? Ježíšek se objevil až v lednu. Děti ze ŠD U Dvora byly obdarovány nejrůznějšími dárečky od lega až po velké kostky, ze kterých si děti mohou sestavit třeba pohodlný gaučík vhodný k relaxaci. A tak nakonec vše dobře dopadlo.
Ve třídách jsme tvořili sněhuláky s různými motivy a rozličnými postupy, zimní krajinky, vyšívali jsme rukavice a čepice, vykreslovali antistresové omalovánky, učili se tematické básničky a tancovali tanečky dle předlohy časopisu Pastelka.
Jelikož si v lednu připomínáme svátek Tří králů, vyráběli jsme i na toto téma. A protože v lednu začíná nový rok, ani na kalendář na celý rok jsme nezapomněli.
A jakpak to vypadá venku? Konečně chumelí jako v zimě a děti si mohou díky příznivému počasí užít spoustu legrace při koulovačce a stavění bungrů venku za naší školou.
S pozdravem Markéta Klubertová, vychovatelka školní družiny u Dvora