pondělí, 01 leden 2018 21:02

Listopad ve školní družině

Měsíc Listopad

„Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad. Zlatý lístek z javora, zima už jde do dvora…“ Známá píseň, navozující listopadovou atmosféru. Letošní školní rok běží jako o závod a my tu máme již další měsíc.
Během měsíce jsme stihli spoustu věcí. Z počátku nám počasí ještě dovolilo podniknout společnou družinovou akci – vycházku do lanového centra v biatlonovém areálu, kde se děti s chutí vyřádily. Postupně se počasí začalo kazit a my jsme toho využili a věnovali čas k výrobě výkresů na téma „ PRŠÍ, PRŠÍ, JEN SE LEJE“. Zapojili jsme se do celostátní soutěže o nejkrásnější kreslený obrázek.
Abychom toho neměli málo, rozhodli jsme se v rámci celoroční hry podle časopisu „Pastelka“ – na téma Bublinky, pomoci dobré věci. Děti malovaly pohlednice s vánoční tématikou a ty nejhezčí jsme s radostí předali na „Misijní jarmark“.
Ke konci měsíce jsme se začali s výrobou čertích masek a z pet lahví jsme si připravili „Čertí a Andělské“ dózičky. Co když nás v ŠD také čerti navštíví?? Jelikož nám poslední dny počasí moc nepřálo, pustili jsme se do vánoční výroby různých ozdob, hvězd a řetězů z papíru. Čas letí a my už se s dětmi těšíme na měsíc PROSINEC a blížící se Vánoce.

S pozdravem a přáním hezkých dnů Kateřina Jakešová, vychovatelka školní družiny u Dvora