sobota, 25 listopad 2017 19:56

Říjnové zprávy ze školní družiny na Orlici

 

Sotva jsme se stihli ve školní družině rozkoukat, zaklepal nám na dveře druhý školní měsíc – říjen – spolu s krásně barevným podzimem.
Dle počasí jsme využívali prostory velké školní zahrady, zejména na míčové hry, schovávanou. Velkou radost měly děti z nového závozu písku na pískovišti za školou.
V úterý 10. října jsme zahájili nový kroužek pro děti – Jóga a relaxace, kde se děti naučily techniku dýchání a Pozdrav slunci. Pozvolna se učíme základní asány jógy. Druhý den ve středu 11. října si děti mohly vyzkoušet na kroužku Taneční hrátky různé pohybové styly. Nyní se učíme street dancovou sestavu. Kroužky probíhají pravidelně každé úterý a středu v čase od 13:30 – 14:30 hodin v prostorách školy.
Akcí školní družiny pro měsíc říjen byla podzimní a halloweenská výzdoba zdi u školní družiny, parapetů a květináčů. Děti měly možnost ozdobit si okrasné dýně. Dále vyráběly strašidelné obrazy a okna zkrášlily milými duchy.

Adéla Schmiedová, vychovatelka školní družiny na Orlici