pondělí, 03 červen 2024 16:36

Květen ve školní družině U Dvora

Květen patří mezi naše nejoblíbenější období v roce. V přírodě je plno vůní, barev, květů, a tudíž jsme si užívali naši školní zahradu a dvůr, projeli jsme opět naše koloběžky, trénovali fotbal, zahráli si míčové hry nebo skákali přes švihadlo.


Připomněli jsme si Den matek a maminkám jsme k jejich svátku vyrobili přáníčka a drobné dárky. Povídali jsme si o tom, co pro nás všechno maminky dělají a jak můžeme pomáhat doma.
Pokračovali jsme v tvoření s jarní tématikou a postupně měnili výzdobu nástěnek našich tříd a chodeb.


V pátek 17. 5. se konala v Letohradu tradiční „Kopečkova pouť“ a děti si ji dle vyprávění a sdílení zážitků dosyta užily. Týden před akcí jsme se věnovali výrobě pouťových květinek, lízátek z papíru a kolážím různých pouťových atrakcí, na které se děti chystaly.


Když nám nepřálo počasí, využili jsme školní tělocvičnu a děti se vyřádily na kruzích, klouzačce z lavičky a překážkové dráze.


Tento měsíc jsme přivítali ve školní družině dvě studentky pedagogiky, naše bývalé žákyně ze základní školy, které si u nás plnily povinnou učební praxi. Po prvotním rozkoukání se praktikantky rychle zapojily a připravily si pro děti pracovně technickou činnost a venku i v tělocvičně pohybové hry.


A jelikož se blížil Mezinárodní den dětí, vyrazili jsme v pátek 31. 5. se ŠD z Orlice na společný pěší výlet k Tvrzi a do jeho okolí, kde jsme se nejprve všichni podívali na zvířátka. Potom si děti užily přilehlé dětské hřiště s prolézačkami. Cestou zpět jsme si koupili nanuka, aby nám cesta rychleji utekla.


Máme před sebou poslední měsíc v tomto školním roce, tak hurá do června a snad i stálého slunečného počasí.


Za tým vychovatelek

Kateřina Jakešová