pondělí, 06 květen 2024 16:26

Duben ve školní družině U Dvora

Duben, ještě tam budem……to je pranostika, která se váže i na březen, a my za kamny ještě opravdu zůstali, i když pobývání venku jsme nezanedbali a plnými doušky jej využili.
Měsíc duben začal aprílovým velikonočním pondělím. Někteří kluci se neostýchali a navštívili mě doma s pomlázkou a s vydařenou básničkou.

Duben jako typický měsíc jara, jsme vítali tvořením sluníček, která nás zahřála u srdíčka. Použili jsme techniku foukání do barev. Museli jsme pracovat opatrně, aby se nám z toho nezamotala hlava. Tvořili jsme žáby, které splnily účel hračky. Žabky lovily mouchy. Nápad to byl veskrze povedený a přitáhl k práci i kluky, kteří nejsou zapáleni pro tvoření a výrobu. Dále jsme vyráběli čápy, motýly, krtečky, narcisy, kopretiny a indiánské čelenky ozvláštněné netradičním materiálem. Vše jsme propojili básní o jaru a písněmi, pro starší děti byla nahodile zvolena píseň s názvem Statistika nuda je. Z toho byl cítit entuziasmus.

V tomto měsíci jsme si připomněli DEN ZEMĚ. Který jsme uctili písní Chválím tě, Země má. Povídali jsme si, jak chránit naši Zemi, chovat se k ní s pokorou, a nebýt k ní lhostejní.

Triády nám trochu znemožnily pobývat ve třídách, naopak možnost pro pobyt v tělocvičně byla větší díky odpadlým hodinám tělesné výchovy starších žáků. Byli jsme za to rádi, děti mohly zažít jiné dobrodružství v podobě skluzavek, kruhů apod.

Prostory venku jsme využívali naplno, děti zde měly možnost seberealizace, fantazie a volného prostoru. Hrály nejrůznější hry, hra na schovávanou zabodovala nejvíce. Děti si užívaly koloběžek, houpaček a jiných radovánek.

Těsně před závěrem měsíce dubna jsme navštívili zdejší Kulturní dům a zhlédli jsme v kině animovanou pohádku „Ptáci stěhováci“. Někteří příběh viděli vícekrát, nevadí, opakování je matka moudrosti. Děti měly možnost se setkat s kamarády z orlické školy.

Na úplný závěr jsme nachystali čarodějnické omalovánky, vyrobili jsme si i prostorovou, tu si děti odnesly domů. Poslední den jsme se věnovali čarodějnické stezce na školní zahradě. Děti usilovně plnily svěřené úkoly.

Teď už jen správně seřídit a nachystat košťata a letíme vstříc novému měsíci květnu.

Za tým vychovatelek Markéta Klubertová
ŠD U Dvora