středa, 03 duben 2024 06:19

Březen ve ŠD U Dvora

„Jaro už klepe na vrátka a my mu moc rádi otevřeme.“

Březen byl u nás ve školní družině měsícem akcí. Konaly se karnevaly, procházky a děti se dočkaly i očekávaných jarních prázdnin. Ale všechno hezky popořadě.

Hned začátkem měsíce naši družinu přestaly navštěvovat děti, ale místo toho přišli kočičky, princezny, piráti, kovbojové a mnoho dalších bytostí a maškar. Konal se družinový karneval. Musím říct, že jsme se při něm pořádně vyřádili. Děti měly možnost otestovat svou ohebnost při podlézání tyče, dát si zběsilý tanec na novinách nebo si vyzkoušet své mimické svaly při vtipné soutěži „Dostaň sušenku z čela do pusy!“. Na všechny zúčastněné samozřejmě také čekala malá sladká odměna.

Když začaly hřát první jarní paprsky, hned jsme toho využili a zašli se podívat na místní hřiště u obchodu „Alejka“. Tam se dětem z kolotoče div nezamotala hlava. Venku také pozorujeme, jak se krásně probouzí příroda. To nás namotivovalo si nějaké jarní květinky vyrobit. Dělali jsme sněženky i bledule nebo rozkvetlé kočičky na větvičkách.

Na týden od 11. 3. se těšil asi každý. Začaly jarní prázdniny. Každý si je užil po svém, a když jsme se vrátili, čekal nás ještě malý bonus v podobě jednodenního ředitelského volna. To ale byla naše družina otevřena, a děti tak měly možnost přijít.

Když jsme se opět sešli, už se nezadržitelně blížil čas Velikonoc. Proto jsme se pustili do vyrábění slepiček, zajíčků nebo vajíček. A abychom opravdu dostatečně nasáli velikonoční atmosféru, závěrem měsíce jsme se vydali na náměstí na Velikonoční výstavu. Děti měly možnost si zde zakoupit různá vajíčka, květinky a další výrobky. V parku jsme se potom sešli i s družinou z Orlice a užili si pár chvil všichni společně.

Ale teď už, chlapci, nachystejte pomlázky, holky, nachystat zadnice a „Hody, hody...“

Po Velikonocích se zase všichni sejdeme u nás ve družince.

Za tým vychovatelek

Lucie Zytová

ŠD U Dvora