středa, 03 duben 2024 06:18

Únor ve ŠD na Orlici

Sláva!

Vysvědčení již doputovalo ke svým malým „majitelům“… a pak HOP, nastal den všemi oblíbeného kratičkého volna, jež odstartovalo nový měsíc – únor.

V tomto měsíci jsme v naší družině přivítali milou návštěvu, dvě studentky pedagogiky, které s námi strávily dva týdny plné her a zábavy. A hned se připojily k naší každoroční výrobě valentýnek, jež jsme tentokrát pojali ve stylu zamilovaných zvířátek. Takto jsme si společně připomněli svátek lásky a děti mohly darovat něco maličkého tomu, koho mají rádi.

Jakmile se naše praktikantky trochu rozkoukaly a seznámily se všemi dětmi, připravily pro nás spoustu zábavných aktivit. Představily nám dopravní značky a prozkoušely znalosti dětí pomocí kvízů, křížovek a anagramů. Dále nám přichystaly kouzelnou procházku, během níž čekalo na děti několik výzev v podobě přírodovědných úkolů, které pořádně potrápily jejich hlavičky. Neopomněli jsme také důležitost pohybu a všichni jsme se vyřádili v tělocvičně a na hřišti, kde si děti nejvíce užily opičí dráhu, kterou pro nás nachystaly právě praktikantky. Ty nás také seznámily s novými hrami, jako jsou Hutututu, Buldoci nebo Oranžový a zelený.

Zábava tím ale teprve začala, protože na děti čekalo jedno velké překvapení – film Trollové 3. Návštěva této špičkové podívané sklidila neuvěřitelný úspěch v podobě bouřlivého potlesku. Děti se tak při této příležitosti znovu setkaly se svými kamarády ze ŠD u Dvora, které dlouho neviděly.

Na závěr měsíce na nás čekala již tradiční, všemi milovaná akce. Tou nemůže být nic jiného nežli karneval. Tentokrát se přípravy ujaly naše studentky, které pojaly letošní téma ve stylu masopustu. Když se dveře do tělocvičny otevřely, dovnitř vtrhla spousta princezen, pirátů, zvířátek a dávných rytířů. Uvnitř na ně z každé strany vykukovali blázniví klauni, které předtím děti samy vyrobily. Dále tam na ně čekaly soutěže, tanec a spoustu dobrůtek. Prožili jsme tak spolu magické odpoledne a domů jsme všichni odcházeli s pohádkovou náladou.

Ještě předtím, než nám únor stihl zavřít dveře, jsme v rámci předčítání usedli ke knize Městečko od Michaely Fišarové. Toho se taktéž ujaly praktikantky. Ty nám na rozloučenou vytvořily vzpomínkovou flašku, kterou si děti pojmenovaly „Čas školního roku“, díky níž se naše zážitky stanou nesmrtelnými.

Přejeme i Vám jaro plné překrásných zážitků, na které nezapomenete.

Za tým vychovatelek

Stanislava Stejskalová

ŠD na Orlici