středa, 07 únor 2024 12:52

Článek za leden

Na začátku nového roku 2024 jsme si užívali ještě povánoční náladu a s tím související volno – 2. ledna 2024. Hned následující den jsme opět navštívili školu. Pod stromečkem ve družině na děti čekaly drobné dárečky, které do družiny věnovali laskaví rodiče a další lidé. Tímto jim velice a vřele děkujeme za ochotu a laskavost. Vážíme si toho. Děti byly nadšené.
Hned z kraje měsíce jsme v kalendáři objevili datum 6. ledna – Tři králové. Samozřejmě jsme se vrhli do vyrábění královských korun, tří postav vypadajících jako králové. Obrázky vznikaly z barevného papíru a samolepících puntíků jako knoflíky. Navázali jsme koledou: „My tři králové“ za doprovodu kytary.
V tomto období jsme často využívali různé deskové, karetní a jiné stolní hry. Pro štěstí, které jsme si navzájem popřáli, jsme vyhotovili drobného kominíka z proužků papíru. Děti se pro věc nadchly. Sklady ve stylu „harmonika“ dětem perfektně šly. Radost byla na obou stranách.
Měsíc leden je měsícem ledovým. Sněhuláci různých tvarů a podob nesměli chybět. Momentálně nám zdobí nástěnky. Nezapomněli jsme ani na čepice, rukavice a šály. Inkoustová technika, kterou jsme na tento typ výroby použili, nás překvapila a naučila nás opatrnosti při práci. Už víme, že případné inkoustové fleky na oblečení vyřeší zmizík a že zvládne vybělit i skvrny z látky.
V oddělení 1. A se kouzlilo výtvarnou technikou – malba solí. To děti zaujalo zase úplně jinak a ozvláštnilo to běžný chod družiny. Také jsme vyráběli sušenky pro ptáčky, které jsme společně věšeli venku na stromy vedle běžecké dráhy. Výroba sušenek nebyla snadná a paní vychovatelka se potýkala s problémy, které se záhy vyřešily, sušenky ztuhly. Ale za nové zkušenosti jsme moc rádi, obohatily nás všechny. Kromě sušenek pro ptáčky jsme vyráběli i papírová krmítka.
Nevynechali jsme ani potřebný a důležitý pobyt venku na čerstvém vzduchu, kdy při nepřítomnosti sněhové nadílky vždy zajistila úspěch hra Na schovávanou. Při nepřízni počasí jsme se naučili nové skupinové hry. Zařazena do činností byla i četba pohádek. Starší děti se zabavily přesmyčkami atd.
Družina na Orlici zavítala poslední lednový den na výstavu do informačního centra, která nese název „Boudo, budko“. My v ZŠ U Dvora jsme si ve družině vzájemně posdíleli zážitky z vysvědčení a popovídali si o plánech v době pololetních prázdnin.
Přeji všem dětem pěkné vysvědčení a rodičům hodné a slušné děti.

Za tým vychovatelek
Markéta Klubertová
ŠD U Dvora